Dwie nowe Jadłodzielnie w Swarzędzu! Powstały rok po otwarciu pierwszej

W Swarzędzu powstały dwie nowe Jadłodzielnie! Niemal rok po tym, jak pojawiła się pierwsza Jadłodzielnia, po jej ciepłym przyjęciu, otwarte zostały kolejne punkty dzielenia się żywnością.

Rok temu, dokładnie 23 grudnia 2021, została otwarta pierwsza Jadłodzielnia w Swarzędzu. Kontener, składający się witryny chłodniczej oraz regału na produkty spożywcze, stanął przy ul. Poznańskiej 25 (obok budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu). Punkt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, niemal codziennie wypełniona jest jedzeniem, co oznacza, że mieszkańcy Swarzędza chętnie dzielą się żywnością i nie marnują jedzenia.

29 listopada 2022 r. powstały kolejne dwie Jadłodzielnie w Swarzędzu. Teraz można przynieść jedzenie i częstować się nim na terenie targowiska miejskiego oraz przy Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu.

Adresy nowych Jadłodzielni:

  • Swarzędzka Jadłodzielnia-BAZAR, ul. Zamkowa 32,
  • Swarzędzka Jadłodzielnia-PIĄTKA, os. Mielżyńskiego 3A.

Przedsięwzięcie pod nazwą „Swarzędzka Jadłodzielnia” realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego „Program ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025”.

Przypominamy, że w Jadłodzielni można zostawić produkty, których kupiło się za dużo i są w opakowaniu, produkty które przekroczyły datę minimalnej trwałości, ale nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia, produkty zapakowane w pojemnikach z etykietą, a także własne wyroby z datą przygotowania i składem oraz nabiał. W Jadłodzielni nie wolno natomiast zostawiać wyrobów alkoholowych, surowego mięsa, produktów z niepasteryzowanego mleka, potraw zawierających surowe jaja, produktów napoczętych, a także tych które przekroczyły termin przydatności do spożycia, mają oznaki popsucia oraz miały kontakt z odpadami spożywczymi lub komunalnymi.

Zasady dzielenia się żywnością poprzez Jadłodzielnię.

Zachęcamy do śledzenia profilu Swarzędzkiej Jadłodzielni na portalu społecznościowym Facebook.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Dwie nowe Jadłodzielnie w Swarzędzu
Dwie nowe Jadłodzielnie w Swarzędzu! Powstały rok po otwarciu pierwszej. Fot. profil Jadłodzielni na portalu Facebook.
Dwie nowe Jadłodzielnie w Swarzędzu
Dwie nowe Jadłodzielnie w Swarzędzu! Powstały rok po otwarciu pierwszej. Fot. profil Jadłodzielni na portalu Facebook.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *