Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Kórniku zamiast Zalasewa

Od początku tygodnia wielu mieszkańców gminy Swarzędz elektryzowała wiadomość o tym, że odbędzie się spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim – już wiemy, że zamiast Zalasewa, będzie ono miało miejsce w Kórniku.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości miał w sobotę 23 lipca 2022 r. odwiedzić Zalasewo. Sprawa spotkania wzbudziła bardzo wiele emocji, gdyż miało się ono odbyć w sali Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Sprzeciw wyraził sołtys wraz z Radą Sołecką, oraz dyrekcja szkoły, a władze Swarzędza w oświadczeniu stwierdziły, że nie podpisano żadnej umowy na wynajem sali. Innego zdania był jeden z głównych organizatorów, poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski. Twierdził, że salę polecił mu sam burmistrz, nazwał Swarzędz „demokracją socjalistyczną” i zapewniał, że do spotkania dojdzie.

Jak się okazuje spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim rzeczywiście będzie miało miejsce, ale zamiast Zalasewa, odbędzie się w Kórniku. Taką informację można znaleźć na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości. Odbędzie się ono w Hotelu Daglezja w Kórniku, o godzinie 15:00. Jednak chętni, by zadać prezesowi najpopularniejszej w skali kraju partii, nie będą mieli na to szans. Spotkanie ma bowiem charakter zamknięty, a wziąć w nim udział mogą jedynie osoby, które wcześniej zarezerwowały sobie miejsca. Część mieszkańców, którzy szykowali protest w związku z planowaną wizyta prezesa PiS w Zalasewie, teraz zamierza wybrać się do Kórnika, by wyrazić swoją niechęć wobec lidera partii rządzącej.

O godzinie 18:00 Jarosław Kaczyński odbędzie spotkanie w Poznaniu. Po tym jak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza nie zgodził się na wynajem swojej auli, prezes PiS spotka się w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Kórniku
Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Kórniku zamiast Zalasewa. Źródło: http://spotkania.pis.org.pl/

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *