Jarosław Kaczyński w Zalasewie – burmistrz dementuje informację

W sobotę 23 lipca w Zalasewie na spotkaniu ma się pojawić prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak podaje portal epoznan.pl spotkanie ma się odbyć w sali gminnej szkoły. Informację o spotkaniu dementuje Grzegorz Taterka, I zastępca burmistrza Swarzędza. 

Portal epoznan.pl przekazał wiadomość, że w sobotę, 23 lipca, o godzinie 15:00 odbędzie się spotkanie z prezesem PiS. Spotkanie, którego gościem będzie Jarosław Kaczyński ma mieć miejsce w sali koncertowej przy ulicy Heweliusza 26 w Zalasewie, czyli w budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Jak zauważa portal:

„Aby wziąć udział w spotkaniu z prezesem PiS należy się na nie zapisać. Można to zrobić telefonicznie (numer do biura poselskiego Bartłomieja Wróblewskiego: 537 536 194) lub mailowo pod adresem biuro@bartlomiejwroblewski.pl. Konieczne jest podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu i adresu email.

Jak wskazuje poseł, na spotkanie najłatwiej dojechać autem, ale będzie też zorganizowany transport autokarem z ronda Rataje, który wyjedzie o 13.30. Chętni na przejazd autokarem także powinni to zgłosić w biurze posła.”

Do sprawy postanowiły się odnieść władze Swarzędza. Na oficjalnym profilu Gminy Swarzędz na Facebooku I zastępca burmistrza miasta i gminy Swarzędz, Grzegorz Taterka, dementuje jednak, że do takiego spotkania ma dojść w zalasewskiej szkole:

„(…) uprzejmie informuję, że żadna umowa na wynajem sali nie została do tej pory zawarta. Decyzje o komercyjnym wynajmie leżą w kompetencjach dyrekcji szkoły, jednak – biorąc pod uwagę liczne wypowiedzi w mediach społecznościowych, a także uwagi kierowane do mnie m.in. przez radnych oraz wielu innych mieszkańców naszej gminy – stoję na stanowisku, że takie spotkanie nie powinno być organizowane – zarówno w zalasewskiej „dwójce” jak i w żadnej innej szkole na terenie naszej gminy. Można mieć bowiem obawy o porządek i bezpieczeństwo, zarówno uczestników spotkania, jak i przeciwników tego pomysłu.”

Krytycznie do ewentualnego spotkania z prezesem PiS w Zalasewie odniósł się również sołtys Zalasewa wraz z Radą Sołecką:

„Znając opinię naszych mieszkańców uważamy, że takie spotkania nie powinny odbywać się w naszej okolicy.”

Wydarzenie budzi sporo emocji, gdyż prezes PiS jest jednym z najbardziej charakterystycznych polityków ostatnich dekad w Polsce. Ponadto od lat nie miało miejsce spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w powiecie poznańskim, a teraz do takiego miałoby dojść w Zalasewie, gdzie Prawo i Sprawiedliwość ma niezwykle niskie notowania.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Jarosław Kaczyński w Zalasewie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *