Działo się w Ośrodku Kultury w Swarzędzu

Okres ferii zimowych w Swarzędzkim Ośrodku Kultury minął pod znakiem uśmiechu, ogromu dziecięcej energii i radości. Odbyły się dwa turnusy półkolonii dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy, przedstawienia teatralne oraz bajkowy balik karnawałowy.

W półkoloniach wzięło udział łącznie, ok pięćdziesiątka dzieci, podczas których miały miejsce warsztaty naukowe, plastyczne oraz zajęcia z nauki języka migowego. Opiekunowie grup dbali o odpowiednie wnętrze i wystrój sal, w których odbywały się zajęcia, tworząc wraz z podopiecznymi balonowe dekoracje i ozdoby. Dzieci zawierały również nowe znajomości i przyjaźnie podczas gier i tańców integracyjnych. Oprócz wymienionych wyżej atrakcji, nasi półkoloniści mieli okazję gościć w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki, gdzie zostali poddani zimowemu testowi wiedzy.

W trakcie ferii odbyły się także cztery teatrzyki – łącznie ponad 300 dzieci poznało historię „Dr Dolittle” oraz  przeniosły się w magiczny świat lodu i śniegu w „Lodowej Krainie”. Przedstawienia były interaktywne, czyli mali widzowie mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w widowisku i wystąpienia na scenie. Zwieńczeniem ferii zimowych był niesamowity, bajkowy balik karnawałowy, który odbył się  piątek 7 lutego. Świetna zabawa nie odstępowała nikogo nawet na krok!

Wszystkim dziękujemy za obecność i wspólną zabawę, wychowawcom grup za wspaniałą opiekę i zapraszamy na półkolonie letnie, które będą odbywać się w czasie wakacji.

 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *