Poseł PiS nazywa Swarzędz „demokracją socjalistyczną”, a J.K. przyjedzie

Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, który stoi za organizacją spotkania z Jarosławem Kaczyńskim w Zalasewie, nazywa Swarzędz „demokracją socjalistyczną”, ponieważ gmina nie chce się zgodzić na udostępnienie sali ze względów bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że od poniedziałku trwa spór pomiędzy przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości, a władzami Swarzędza w sprawie spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, do którego miałoby dojść w sobotę w Zalasewie (tutaj więcej na ten temat). Ponieważ, jak podają organizatorzy spotkania, w tym poseł Bartłomiej Wróblewski, ma się ono odbyć w sali Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie, która jest zarządzana przez gminę Swarzędz, do sprawy odniósł się pierwszy zastępca burmistrza, Grzegorz Taterka. Wskazał on, że do spotkania nie może dojść, gdyż nie zawarto żadnej umowy w tej sprawie, a ponadto istnieją obawy o bezpieczeństwo uczestników i przeciwników tego spotkania.

Obawy te wydają się być uzasadnione, ponieważ zaraz po pojawieniu się informacji o przyjeździe prezesa Prawa i Sprawiedliwości do Zalasewa, wśród znacznej części mieszkańców zawrzało. Chcą oni „ugościć” Kaczyńskiego wyrażając swój zdecydowany sprzeciw jemu i jego ugrupowania działaniom. Na Facebooku powstało nawet specjalne wydarzenie (link tutaj), które błyskawicznie przyciągnęło pół tysiąca zainteresowanych.

Istotną sprawę podniosła w oświadczeniu dyrekcja zalasewskiej „dwójki”, zaznaczając, że szkoły powinny być apolityczne:

Szanowni Państwo, potwierdzamy  że umowa najmu  auli znajdującej się w Szkole Podstawowej nr2  w Zalasewie nie  została zawarta. Podzielamy stanowisko wyrażone w komunikacie I  Zastępcy  Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. Wydarzenia o takim charakterze nie powinny  odbywać się  w szkole, która jest instytucją apolityczną. Dyrekcja szkoły. 

W całym sporze, to oświadczenie postanowiło wykorzystać sympatyzujące z rządzącymi Radio Poznań, przypominając, że w tej sali doszło do spotkania politycznego, w trakcie wyborów samorządowych:

Radio Poznań, „Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Zalasewie pod znakiem zapytania”, dostęp 19.07.2022, godz. 13:20.

Problem polega na tym, że w 2019 roku nie odbywały się wybory na burmistrza, a ponadto należy rozróżnić specyfikę wyborów samorządowych od politycznej kampanii potężnych, bogatych partii.

Sprzeciw władz Swarzędza skomentował również poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski, szef partii w powiecie poznańskim, który nazywa Swarzędz „demokracją socjalistyczną”. Ponadto, poseł zaznaczył, że do spotkania z Kaczyńskim w Zalasewie i tak dojdzie.


Czy rzeczywiście dojdzie do spotkania, nadal trudno powiedzieć. Poznańska Gazeta Wyborcza próbowała się skontaktować z posłem Wróblewskim, jednak we wtorkowe przedpołudnie nie udało się uzyskać żadnej odpowiedzi.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

poseł PiS nazywa Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

2 thoughts on “Poseł PiS nazywa Swarzędz „demokracją socjalistyczną”, a J.K. przyjedzie

 • 25 lipca 2022 at 09:13
  Permalink

  Potwierdzam „demokracja socjalistyczna” jest to fakt , mieszkam w gminie Swarzędz. Doprowadzono do sprzedaży prywatnej spółce aeroklub poznanski w Ligowcu.
  Aeroklub Polski powstał w 1919 w Poznaniu w 1921 przeniesiono do Warszawiy. Od tego czasu był regionalnym. Właścicielem terenu była gmina. Aeroklub korzystał z nich jako wieczysty użytkownik pod działalność turystyczno-sportową. Kilka lat temu bystry dyrektor aeroklubu bez problemu wykupił od gminy na wlasność za zgodą burmistrza. Następnie cały teren wraz z infrastrukturą sprzedał prywatnej spółce. Super „biznes”.

  Reply
 • 21 lipca 2022 at 06:21
  Permalink

  Zamieszanie trwa dalej, a Wyborcza wczoraj typuje, że może Politechnika.
  Jednak na urlopie nie tylko nasz burmistrz, ale i dyrektor biura informacji Politechniki.

  Wróblewski dalej nie chce kontaktować się z nieprzychylną mu gazetą.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *