Trzecia Droga popiera Szkudlarka. Poznaliśmy też listy kandydatów

W niedzielę, 3 marca 2024, odbyła się konwencja wyborcza dwóch komitetów – KWW Burmistrza Mariana Szkudlarka i KW Koalicja Samorządowa OK Samorząd – Trzecia Droga popiera w wyborach na burmistrza Mariana Szkudlarka. Poznaliśmy również kandydatów na radnych.

W niedzielne popołudnie, w hotelu Amarylis, w Jasinie, miało miejsce spotkanie kandydatów i sympatyków dwóch komitetów wyborczych startujących w nadchodzących wyborach samorządowych. Były to KWW Burmistrza Mariana Szkudlarka i KW Koalicja Samorządowa OK Samorząd.

Pomysły na najbliższe lata

W trakcie spotkania burmistrz Marian Szkudlarek zaprezentował program swojego komitetu wyborczego na nadchodzącą kadencję. Jak zaznaczał wielokrotnie, odwołuje się w nim do rzeczy, które w znacznej mierze już zostały rozpoczęte. A zatem są w fazie zaawansowanego planowania i realizacji, jak choćby budowa tunelu pod torami w ul. Tabaki, która jest w ostatnim etapie projektowania. Kandydat na burmistrza podzielił się również swoją wizją dotyczącą przyszłości. Tę koncepcję burmistrz opiera na pięciu filarach: mieszkańcy, inwestycje, przyjazna gmina, lokalna przedsiębiorczość, społeczny punkt widzenia. Pod tymi hasłami zostały zawarte bardzo konkretne propozycje i pomysły. To między innymi Centrum Aktywności Seniora, karta mieszkańca, remont bazaru swarzędzkiego. To także podjęcie zadań z zakresu retencji wodnej, przebudowa ulic Polnej i Cieszkowskiego oraz wiele innych.

Trzecia Droga popiera Szkudlarka

Trzecia Droga popiera Szkudlarka

Ważnym elementem spotkania było wystąpienie Marka Baumgarta. Jest on przedstawicielem Polskiego Stronnictwa Ludowego tworzącego wspólnie z Polską 2050 Szymona Hołowni koalicję Trzecia Droga. Podczas swojego wystąpienia M. Baumgart podkreślił istotną rolę sołtysów w samorządzie i wyraził zadowolenie, że tak wielu z nich startuje w wyborach. Co więcej przekazał informację, że w nadchodzących wyborach samorządowych Trzecia Droga popiera na burmistrza Mariana Szkudlarka.

Trzecia Droga popiera Szkudlarka

Poznaliśmy listy

Oprócz prezentacji pomysłu na najbliższe lata dla gminy Swarzędz przedstawiono również kandydatów na radnych. OK Samorząd wystawia swoją listę w wyborach do sejmiku oraz do rady powiatu. Wśród kandydatów do sejmiku województwa znalazła się przedstawicielka gminy Swarzędz – Anna Tomicka. OK Samorząd, tak jak i KWW Burmistrza Mariana Szkudlarka wystawiają swoje listy w wyborach do Rady Miejskiej w Swarzędzu w każdym z czterech okręgów.

Trzecia Droga popiera Szkudlarka

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, a chyba każdy znajdzie odpowiadającego kandydata. Wśród osób ubiegających się o mandat, jest wielu uznanych i zaangażowanych swarzędzan. Zachęcamy do udziału w nadchodzących wyborach, by współdecydować o przyszłości naszego najbliższego otoczenia.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *