Nowa linia 495 w Swarzędzu, Zalasewie, Kruszewni i Rabowicach

Od 4 marca 2024 uruchomiona została nowa linia autobusowa 495, która obsłuży pasażerów w Swarzędzu, Zalasewie i Rabowicach. 

Linia 495 jest tak zwaną szkolną linią autobusową, gdyż będzie funkcjonować w dni nauki szkolnej. Będzie mogła obsłużyć szkoły zlokalizowane w południowej części gminy, czyli Szkoły Podstawowe nr 1 i 2 w Zalasewie, Szkołę Podstawową nr 5 w Swarzędzu oraz Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu.

Wykonanie pętli z przystanku na os. Raczyńskiego na ten sam przystanek potrwa 40 minut. Autobus będzie jeździł do końca bieżącego roku szkolnego. Do połowy sierpnia zainteresowani pasażerowie mogą zgłaszać swoje uwagi i sugestie odnośnie do funkcjonowania nowej linii. W tym celu należy wysłać maila na adres  wnw@swarzedz.pl. Dzięki temu, od września 2024 kształt linii 495 się zmieni, w oparciu o nadesłane uwagi.

Autobus 495 zatrzymuje się na następujących przystankach:

Raczyńskiego – Graniczna – Kupiecka – Planetarna – Transportowa (rondo) – Planetarna – Polska – Średzka – Czarnoleska – Spółdzielcza – Czarnoleska – Średzka – Świerkowa

Świerkowa – Olszynowa – Średzka – Polska – Planetarna – Transportowa (rondo) – Planetarna – Kupiecka – Graniczna – Raczyńskiego

Rozkład jazdy jest już dostępny w aplikacji i na stronie jakdojade.pl.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *