Fenomenalny finisz sezonu! Unia przegoniła Huragan

Unici sobotnim meczem w Pobiedziskach przypieczętowali udaną końcówkę sezonu. Wygrana z Huraganem 2:0 przedłużyła serię zwycięstw swarzędzan do czterech spotkań z rzędu.
Burza, która zakończyła się chwilę przed rozpoczęciem IV-ligowego widowiska miała duży wpływ na boiskowe wydarzenia. Woda na murawie oraz parna pogoda bardzo przeszkadzały piłkarzom w konstruowaniu szybkich i składnych akcji. Unici doszli co prawda do trzech niebezpiecznych sytuacji, ale żadna z nich nie zakończyła się strzeleniem gola. Spacerowe tempo meczu spowodowało, że do przerwy kibice nie zobaczyli bramek.
Druga połowa była już zdecydowanie żywsza. Kulminacyjny moment miał miejsce w 54. minucie. Wówczas Filip Soboń zagrał na skrzydło do Mateusza Świergiela, kapitan “Dumy Swarzędza” podał natomiast do Dominika Nowackiego, a ten z bliska trafił do siatki. Warto podkreślić, że to czwarte spotkanie z rzędu, w którym “Kajtek” wpisał się na listę strzelców.
Od tego momentu goście wyraźnie przeważali, niestety nie zdołali szybko podwyższyć jednobramkowego prowadzenia. Sztuka ta udała się Unii, a dokładniej Patrykowi Pawłowskiemu dopiero w samej końcówce. W 85. minucie popularny “Patrol” wykonał rzut różny i… wkręcił futbolówkę do siatki. Gol ten bez wątpienia mógłby ubiegać się o tytuł najładniejszej bramki kolejki.


Rezultat 2:0 na korzyść “niebiesko-białych” udało się utrzymać do ostatniego gwizdka sędziego. Zwycięstwo w ostatniej kolejce zapewniło Unitom 5. miejsce w tabeli IV ligi. Gdyby jednak patrzeć wyłącznie na punkty to swarzędzanie z 56 oczkami na koncie byliby z Lubuszaninem Trzcianka i Kotwicą Kórnik “ex aequo” na 3. pozycji. Dziękujemy za wsparcie w sezonie 2017/18!
Huragan Pobiedziska – Unia Swarzędz 0:2 (0:0)
Bramki: Dominik Nowacki (54′), Patryk Pawłowski (85′).
Skład Unii: Andrzej Budnik – Daniel Brylewski, Tomasz Neumman, Mikołaj Nowak, Jakub Marzyński – Mateusz Świergiel, Filip Soboń (85′ Jan Głuchowski), Paweł Koralewski (45′ Kamil Boruń), Tomasz Węcławek (45′ Patryk Pawłowski) – Dominik Nowacki (75′ Marcin Nowicki), Krzysztof Stępiński.

Jan Piechota, fot. Szymon Kawecki (zdjęcie z meczu w Swarzędzu)


Tabela na koniec sezonu



MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Mieszko Gniezno3086114-2528-2-015-0-013-2-0
2Warta Międzychód306683-4221-3-610-1-411-2-2
3Lubuszanin Trzcianka305688-4918-2-1011-1-37-1-7
4Unia Swarzędz305667-3617-5-810-4-17-1-7
5Kotwica Kórnik305655-4117-5-87-2-610-3-2
6Tarnovia Tarnowo P.305466-4617-3-109-1-58-2-5
7Nielba Wągrowiec305051-4815-5-107-4-48-1-6
8Grom Plewiska304350-5012-7-115-5-57-2-6
9Iskra Szydłowo304159-6511-8-117-4-44-4-7
10Sparta Oborniki303850-6011-5-148-2-53-3-9
11Wełna Skoki303050-749-3-186-1-83-2-10
12GKS Dopiewo302744-636-9-154-3-82-6-7
13Huragan Pobiedziska302531-637-4-192-1-125-3-7
14Pogoń Łobżenica302334-836-5-192-3-104-2-9
15GLKS Wysoka302033-654-8-182-5-82-3-10
16Orły Pniewy301117-823-2-253-1-110-1-14
Orły P.
0-3
Iskra S.
ŚR/30/0518:30
Wełna S.
4-1
GLKS W.
SO/02/0616:00
GKS D.
0-2
Nielba W.
SO/02/0616:00
Tarnovia T.
5-1
Sparta O.
SO/02/0616:00
Mieszko G.
4-0
Lubuszanin T.
SO/02/0616:00
Pogoń Ł.
2-5
Kotwica K.
SO/02/0616:00
Huragan P.
0-1
Unia S.
SO/02/0616:00
Warta M.
4-0
Grom P.



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.