Koronawirus: u nas 84 osoby na kwarantannie, Wielkopolska odnotowuje nowe zarażenia

Koronawirus i Swarzędz: najnowsze dane tchnęły odrobinę optymizmu – spadła liczba osób poddanych kwarantannie. Wielkopolska odnotowuje nowe zarażenia.

Zgodnie z oficjalną informacją przekazaną przez władze miejskie, liczba osób objętych kwarantanną to 84. Spośród nich 63 osoby zlokalizowanych pod 40 adresami objętych jest kwarantanną w domu pod nadzorem policji. Natomiast 21 osób odbywało kwarantannę przy wykorzystaniu aplikacji kwarantanna domowa. Jest to znacznie lepszy wynik wobec informacji przekazanych w niedzielę (5.04.), gdy 110 osób podlegało kwarantannie.

Co bardzo ważne, jak na razie nie wykryto nowych zarażeń. Mamy do czynienia z 2 zachorowaniami wśród mieszkańców gminy.

W poniedziałkowy poranek (6 kwietnia) stwierdzono 275 zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce. Od początku pandemii w naszym województwie zmarło 15 osób. Dramatycznie sytuacja prezentuje się w powiecie krotoszyńskim, gdzie lawinowo rośnie liczba stwierdzonych zarażeń. Tylko wczoraj stwierdzono tam aż 25 nowych przypadków. Co więcej, z uwagi na zarażenie się siedmiu krotoszyńskich policjantów, zamknięto Powiatową Komendę Policji w Krotoszynie, a wszyscy pracownicy zostali poddani kwarantannie. Według portalu krotoszynska.pl, wojewoda rozważa zamknięcie powiatu krotoszyńskiego. Poniższa tabela została opracowana przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki i przedstawia niedzielne zachorowania w Wielkopolsce. Niestety, 6 kwietnia, około godz. 10:00 dowiedzieliśmy się o kolejnej, 15 już ofierze koronawirusa w naszym regionie.

wielkopolska koronawirus zarażenia

Poniżej zamieszczamy mapę przygotowaną przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Prezentuje dane na wieczór 5 kwietnia.

#zostanwdomu

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z zagrożeniem, jakim jest koronawirus przeczytasz tutaj.

wielkopolska mapa koronawirus zarażenia

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *