Premier: szkoły zamknięte do 26 kwietnia, matury przesunięte

Koronawirus: podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu zamknięcia szkół przynajmniej do 26 kwietnia, matury w czerwcu.

Informacji tej mogliśmy się spodziewać. Jako że pandemia w naszym kraju nadal jest w fazie rozwojowej, prezes Rady Ministrów podjął decyzję o przedłużeniu zamknięcia szkół. Nowym terminem jest 26 kwietnia, choć należy oczekiwać możliwego dalszego wydłużenia okresu nauki zdalnej.

Jednocześnie premier poinformował o przesunięciu w czasie egzaminów ósmoklasistów i matur. Mają się one odbyć w czerwcu, ale dokładny termin nie został podany. Informacja taka zostanie przedstawiona na około trzy tygodnie przed egzaminami. Wcześniej pisaliśmy o żądaniach maturzystów, by opóźnić egzaminy (kliknij tutaj).

Pozostałe ograniczenia zostały utrzymane. Po Wielkanocy premier ma przedstawić projekt działań mających na celu normalizację życia.

Warto zauważyć, że niektóre kraje zachodnie przymierzają się do odmrażania swoich społeczeństw i gospodarek, pomimo, że liczna zachorowań wcale nie spada. Przeczytaj tutaj.

#zostanwdomu

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z zagrożeniem, jakim jest koronawirus przeczytasz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *