Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek z absolutorium za 2021 rok

We wtorek, 31 maja 2022 odbyła się LIII sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu, podczas której burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek uzyskał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok.

Jednak zanim doszło do dyskusji radnych i do głosowania nad uchwaleniem absolutorium, burmistrz Marian Szkudlarek, zgodnie z obowiązującymi przepisami zaprezentował Raport o stanie Miasta i Gminy Swarzędz za rok 2021.

Kolejnym elementem tej szczególnej sesji było przegłosowanie wotum zaufania dla burmistrza. W tym wypadku 12 radnych było za udzieleniem wotum zaufania, 4 radnych było przeciw, 3 osoby się wstrzymały. Należy zauważyć, że podczas sesji 2 radnych było nieobecnych. Przed głównym głosowaniem dotyczącym bezpośrednio udzielenia absolutorium zaprezentowane zostały sprawozdania odnoszące się do ubiegłorocznego budżetu. Następnie odczytane zostały opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji Rady Miejskiej w Swarzędzu. W trakcie głosowania nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi Marianowi Szkudlarkowi za wykonanie budżetu za rok 2021 panowała już znacznie większa zgodność – spośród 19 obecnych w sali radnych 17 z nich zagłosowało za udzieleniem absolutorium, a 2 radnych wstrzymało się od głosu.

Po przyjęciu uchwały przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura wręczyła burmistrzowi Marianowi Szkudlarkowi kwiaty gratulując wyniku głosowania w imieniu wszystkich radnych.

Natomiast burmistrz podziękował radnym, sołtysom, współpracownikom za wspólną pracę na rzecz skutecznego funkcjonowania samorządu gminy Swarzędz na rzecz dobra mieszkańców.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek
Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek z absolutorium za 2021 rok (fot. M. Woliński)
Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek
Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek z absolutorium za 2021 rok (fot. M. Woliński)

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *