Zmiana organizacji ruchu na Rynku i pl. Niezłomnych od 30 maja

W związku z pracami drogowymi prowadzonymi w rejonie starej części Swarzędza, od poniedziałku 30 maja 2022 zostaje wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu na Rynku i placu Niezłomnych. 

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu na Rynku i placu Niezłomnych w Swarzędzu zostanie wprowadzona w nocy z niedzieli na poniedziałek 30 maja 2022. Wynika ona z prowadzonych remontów w ulicach Nowy Świat, Zamkowa, Mickiewicza, Gołębia i plac Powstańców Wielkopolskich.

Zmiany w ruchu spowodują, że przejazd z Rynku w kierunku pl. Niezłomnych będzie niemożliwy. W zachodniej części Rynku oraz wschodniej części pl. Niezłomnych nastąpi zmiana kierunku ruchu. Ponadto, za wyjątkiem autobusów, nie będzie możliwy przejazd przez Rynek ulicą Wrzesińską od ulicy Cieszkowskiego – dlatego, by umożliwić objazd Rynku wprowadza się zmiany kierunku ruchu w jego zachodniej części. Z kolei fragment ul. Piaski od Rynku do pl. Niezłomnych będzie miał wyodrębniony jeden pas ruchu do skrętu w lewo (w kierunku dworca PKP).

Dokładny schemat zmienionej organizacji ruchu w wysokiej rozdzielczości można znaleźć TUTAJ.

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu szacuje, że taka zmieniona organizacja w centrum Swarzędza potrwa do 15 czerwca. Termin ten może jednak się przesunąć, w zależności od postępów prac.

Zmiany w funkcjonowaniu Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej

Ważną informacją dla korzystających ze Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej jest to, że na Rynku zostaną ulokowane tymczasowe przystanki autobusowe, które mają zastąpić wyłączony przystanek na pl. Niezłomnych. Natomiast linia 498 nie będzie przejeżdżać przez Rynek i w obu kierunkach będzie kursowała przez ul. Kościuszki.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *