Koronawirus: Swarzędz znowu lepiej, region znowu gorzej

Koronawirus i Swarzędz: liczba osób poddanych kwarantannie ponownie odnotowuje spadek – mamy 67 mieszkańców w izolacji. 

W oparciu o dane przedstawione przez Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, liczba osób poddanych kwarantannie zmniejszyła się do 67. 45 mieszkańców, zlokalizowanych pod 32 adresami jest objętych kwarantanną pod nadzorem policji. 22 osoby, zamieszkałe pod 22 adresami odbywa kwarantannę przy wykorzystaniu aplikacji kwarantanna domowa. Nie ma ponadto nowych stwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w naszej gminie, chore są nadal 2 osoby.

Na pewno w całkiem niezłym (jak do tej pory) wyniku naszej gminy dużą rolę odgrywa odpowiedzialna postawa mieszkańców, a także działania wspierające i koordynacyjne ze strony władz Swarzędza.

Koronawirus i Wielkopolska

Sytuacja jest poważna, w regionie jest już 414 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Liczba zakażeń w województwie wielkopolskim wzrosła o 18 zakażeń od wczoraj (dane na 9.04.2020, południe). Ponadto zmarła kolejna ofiara. W sumie w naszym regionie z powodów zarażenia koronawirusem śmierć poniosły już 24 osoby.

Nowe zarażenia są z obszarów ponownie powiatu pleszewskiego i krotoszyńskiego. Więcej chorych jest też w okolicach Kalisza.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w powiecie poznańskim, na tle województwa sytuacja prezentuje się całkiem dobrze. Wystarczy wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców gmin okalających Poznań, a jest to około 400 tys. ludzi. Wczoraj wieczorem mieliśmy w naszym powiecie 32 potwierdzone zachorowania. Dla porównania spójrzmy na powiat czarnkowsko-trzcianecki. Jest zdecydowanie mniej zaludniony – mieszka tam 88 tys. mieszkańców, a liczba zakażeń to aż 39. Wziąwszy pod uwagę o wiele mniejszą gęstość zaludnienia, bilans zachorowań prezentuje się dla powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego bardzo niekorzystnie.

Tabela przygotowana przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki pokazuje szczegóły nowych zachorowań.

kwarantanna koronawirus wielkopolska swarzędz

Poniżej zamieszczamy mapę przygotowaną przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Prezentuje dane na wieczór 8 kwietnia.

kwarantanna koronawirus wielkopolska swarzędz

 

 

Wiele wskazuje na to, że szczyt przyrostu zachorowań w Polsce cały czas przed nami, dlatego tak ważne jest stosowanie się do wszelkich zaleceń dotyczących ograniczania bezpośrednich kontaktów. Jeśli nie musimy wychodzić, zostańmy w domach.

#zostanwdomu

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z zagrożeniem, jakim jest koronawirus przeczytasz tutaj.

 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *