ETC Swarzędz: które sklepy czynne przed Wielkanocą?

Zbliża się czas Świąt Wielkanocnych. W tym roku będą przebiegały nietypowo – ze względu na zasady, jakimi kierujemy się teraz w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie najbliższych. W odpowiedzi na aktualne ograniczenie liczby osób przebywających w poszczególnych sklepach, kilka lokali postanowiło wydłużyć swoje godziny pracy – tak, aby wszyscy potrzebujący zdążyli zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne produkty.  

W związku ze stanem epidemicznym obowiązującym w naszym kraju i rozporządzeniem Ministra Zdrowia, w ETC Swarzędz pozostają otwarte sklepy pierwszej potrzeby, które w ofercie posiadają artykuły spożywcze, kosmetyki, artykuły higieniczne – toaletowe i środki czystości, wyroby medyczne i farmaceutyczne, prasę oraz artykuły dla zwierząt. W tygodniu poprzedzającym Święta (do 10 kwietnia), w Rossmannie, Dealz oraz Intermarché, klienci będą mogli robić zakupy dłużej. Sklepy będą czynne w następujących godzinach:

  • Intermarché – SUPERMARKET CZYNNY 24h (całą dobę)
  • Rossmann – 10:0021:00
  • Dealz 9:00-21:00

Pozostałe punkty otwarte będą bez zmian, czyli:

  • Maxi Zoo (10:00 – 19:00)
  • Apteka Vita-Pharm (9:00-20:00)
  • Piekarnia-Cukiernia „Natura”(8:00-18:00)
  • Sushi & More – 12:00 – 20:00 – w opcji tylko z dowozem lub z odbiorem osobistym

W Wielką Sobotę (11.04) wszystkie lokale czynne będą do godz. 13:30. Niektóre z nich, tego dnia rozpoczną pracę już od godz. 8:00. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie www.etcswarzedz.pl – w zakładce „AKTUALNOŚCI”. Centrum Handlowe będzie informowało o sytuacji na bieżąco.

W świąteczną niedzielę oraz Poniedziałek Wielkanocny (12-13.04) Centrum pozostaje zamknięte.

ETC Swarzędz przypomina o kilku nowych zasadach, które zostały wdrożone na początku kwietnia. W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników we wszystkich lokalach obowiązuje zasada obecności 3 osób na jedną kasę lub stanowisko do płacenia, zachowanie odpowiedniego dystansu od drugiej osoby (minimum 1,5 metra) oraz w miarę możliwości stosowanie płatności bezgotówkowych (karta płatnicza, telefon, smartwatch, BLIK). Wszyscy klienci zobligowani są również do korzystania z jednorazowych rękawiczek oraz płynu odkażającego dostępnego w sklepach i czynnych toaletach, w centralnym korytarzu. Co ważne, w godzinach 10:00-12:00 zakupy mogą robić wyłącznie seniorzy, czyli osoby powyżej 65 roku życia. Szczegóły na temat tych zaleceń można znaleźć na stronie: https://bit.ly/2UWklbU.

ETC Swarzędz podkreśla, że stosuje zalecenia nałożone przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dodatkowo, supermarket Intermarché (czynny w tym tygodniu całą dobę), prowadzi szereg działań prewencyjnych, mających zapewnić komfortowe i bezpieczne warunki do zakupów:

– przed wejściem do sklepu dostępne są rękawiczki oraz płyn odkażający

– wszystkie wózki, koszyki, taśmy kasowe, pinpady oraz pozostałe często dotykane elementy są regularnie dezynfekowane

– zalecane są płatności bezgotówkowe, zachowanie odpowiedniej odległości oraz ograniczony kontakt ze sprzedawcą – m.in. dzięki osłonom obecnym przy kasach

Supermarket zapewnia również, że wszelkie dostawy artykułów są realizowane i uzupełniane na bieżąco.

O wszystkich zmianach i aktualnych godzinach otwarcia sklepów Centrum Handlowe informuje na bieżąco na swojej stronie internetowej www.etcswarzedz.pl oraz w mediach społecznościowych – na fanpage’u ETC Swarzędz na Facebooku oraz profilu na Instagramie.

 

Inne aktualności ze Swarzędza i okolic.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *