Kandydat KO na burmistrza Swarzędza – jest nim Wojciech Kmieciak

22 stycznia 2024, podczas konferencji prasowej, dowiedzieliśmy kogo desygnuje do wyborów o najważniejszy fotel w gminie Koalicja Obywatelska – oto kandydat KO na burmistrza Swarzędza: Wojciech Kmieciak.

Przypomnijmy, zbliżają się wybory samorządowe. Radnych do Rady Miejskiej, Rady Powiatu, sejmiku oraz burmistrza będziemy wybierać 7 kwietnia 2024 r. Jeśli dojdzie do drugiej tury, o wyborze szefa miejscowości zdecydujemy 21 kwietnia 2024 roku.

Swarzędzka Koalicja Obywatelska podczas konferencji prasowej zorganizowanej w EuroHotelu przedstawiła kandydata na burmistrza Swarzędza. Jest nim Wojciech Kmieciak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Swarzędzu oraz szef lokalnych struktur partii.

Konferencja prasowa rozpoczęła się chwilą ciszy. Zebrani oddali hołd zmarłemu dzień wcześniej swarzędzkiemu radnemu Marcinowi Szramkowskiemu (więcej na ten temat). W dalszej kolejności zaprezentowano kandydata na burmistrza.

W swoim wystąpieniu Wojciech Kmieciak zauważył, że przed Swarzędzem stoi wiele wyzwań, a których rozwiązania oczekuje się od lat. Wymienił problemy gminy: „wszechobecne korki, niekontrolowana rozbudowa, słaba infrastruktura”. Kandydat KO podkreślił, że jego wizją jest „przyjazna gmina, gotowa na różne wyzwania, tworząca przestrzeń do rozwoju społecznego i ekonomicznego”. W swojej wypowiedzi zauważył także, że „rządzenie, to nie administrowanie na bieżąco”, a także, że „zbyt długo pozwalano na marnowanie potencjału”.

Znamy już zatem dwóch kandydatów na stanowisko burmistrza Swarzędza. W ubiegłym tygodniu swoją decyzję o walce o reelekcję ogłosił Marian Szkudlarek (więcej na ten temat można znaleźć na naszych stronach).

Co więcej nasze przypuszczenia co do kandydata KO się sprawdziły. Wojciech Kmieciak był jedną z dwóch osób typowanych przez nas jako kandydat KO w walce o fotel burmistrza.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *