Jest kolejny kandydat na burmistrza Swarzędza – Szymon Kurpisz

W weekend oficjalnie dowiedzieliśmy się, że jest kolejny kandydat na burmistrza Swarzędza. Jest nim Szymon Kurpisz, obecny radny Rady Miejskiej, który mandat uzyskał startując z list PiS. O urząd burmistrza będzie się ubiegać w ramach KWW Szymona Kurpisza – My Mieszkańcy. 

Szymon Kurpisz, wraz przedstawicielami KWW Szymona Kurpisza – My Mieszkańcy, w miniony weekend zainaugurował kampanię wyborczą. Będzie on kandydować na stanowisko burmistrza Swarzędza. Jest zatem trzecim, oficjalnie przedstawionym, kandydatem na szefa gminy, obok aktualnie sprawującego urząd burmistrza Mariana Szkudlarka i aspirującego do tej roli Wojciecha Kmieciaka reprezentującego Koalicję Obywatelską. Wszystko wskazuje na to, że skład kandydatów uzupełni czwarty kandydat – również aktualny radny – Przemysław Garsztka.

W ramach komitetu My Mieszkańcy na listach do Rady Miejskiej znajdziemy jeszcze innych aktualnych radnych. Kandydatem jest choćby Tomasz Lewandowski, który, jak Szymon Kurpisz, uzyskał w poprzednich wyborach mandat radnego reprezentując listy Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz wymienionego wśród kandydujących znajdą się również Agnieszka Zawada-Chmiel, która radną została startując z listy Koalicji Obywatelskiej oraz Anna Baranowska-Graczyk, także reprezentowała KO w wyborach w 2018 roku. Mamy zatem do czynienia z ciekawym mariażem KO-PiS w ramach komitetu My Mieszkańcy.

Program będzie 8 marca

Jeśli chodzi o program Szymona Kurpisza, to jeszcze nie mogliśmy go poznać. Na stronie internetowej kandydata (można ją otworzyć tutaj) widnieje informacja, że program zostanie opublikowany 8 marca.

Natomiast z informacji prasowej możemy się dowiedzieć: Jako KWW My Mieszkańcy pragniemy upodmiotowienia Mieszkańca w procesach decyzyjnych. Chcemy zwiększenia transparentności wydatkowania środków, partycypacji społecznej i wsłuchania się w głos Mieszkańców. Poprzez otwartość na dialog i zaangażowanie społeczności lokalnej, „My Mieszkańcy” planują skutecznie reprezentować interesy wszystkich Mieszkańców miasta i gminy Swarzędz.

Nadchodzące wybory samorządowe wydają się niezwykle ciekawe. Niezależnie od poglądów czy sympatii, zawsze warto udać się do lokali wyborczych, by oddać głos i zdecydować, kto będzie reprezentować nas przez najbliższe pięć lat. Dlatego gorąco zachęcamy do udziału w kwietniowych wyborach samorządowych.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Jest kolejny kandydat na burmistrza Swarzędza
Jest kolejny kandydat na burmistrza Swarzędza – Szymon Kurpisz. Fot. Jerzy Kot, materiały prasowe KWW Szymona Kurpisza – My Mieszkańcy.
Jest kolejny kandydat na burmistrza Swarzędza
Jest kolejny kandydat na burmistrza Swarzędza – Szymon Kurpisz. Fot. Jerzy Kot, materiały prasowe KWW Szymona Kurpisza – My Mieszkańcy.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *