Są miejsca w punktach opieki dla dzieci – rodzice mogą wrócić do pracy

Są miejsca w nowych punktach opieki dla dzieci do lat 3 – dostępne dla rodziców, którzy chcą wrócić do pracy. Na osoby bezrobotne z obszaru Metropolii Poznań, które chcą wrócić na rynek pracy, czekają szkolenia i miejsca w punktach opieki dla dzieci. Projekt „Wracamy na rynek pracy – aktywizacja zawodowa osób powracających lub wchodzących na rynek pracy po powrocie związanym z opieką nad dzieckiem do lat 3” daje uczestnikom kompleksowe wsparcie, w tym możliwość zdobycia nowych zawodowych umiejętności.

Projekt „Wracamy na rynek pracy” wchodzi w kolejną fazę. Powstały już pierwsze punkty opieki dla dzieci do lat 3 (w Kórniku, Luboniu, Mosinie i Swarzędzu). Kolejne będą wkrótce gotowe na przyjęcie dzieci w Poznaniu. Z punktów w stolicy Metropolii skorzystać będą mogli mieszkańcy także całego powiatu poznańskiego oraz gmin Szamotuły, Oborniki, Skoki i Śrem, bo to te samorządy (plus każda z gmin powiatu poznańskiego) tworzą Metropolię Poznań.

Czekamy na zgłoszenia od osób zainteresowanych wsparciem w powrocie do pracy, m. in. dostępem do opieki nad swoim dzieckiem – informuje Agnieszka Lewandowska, koordynatorka projektu w stowarzyszeniu Metropolia Poznań – Dla uczestników projektu pozostających poza rynkiem pracy właśnie ze względu na sprawowanie opieki nad dzieckiem (lub dziećmi) do lat 3, przygotowaliśmy kompleksową pomoc. Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, także długotrwale, jak również do przebywających na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym.

360 uczestników otrzyma roczne dofinansowanie do opieki nad dzieckiem, w jednym z utworzonych w ramach projektów punktów opieki – wkład własny rodzica wynosi tylko 41,20 zł miesięcznie. Dla 264 bezrobotnych osób przygotowano:

– spotkanie z psychologiem i doradcą zawodowym,

– szkolenie „Aktywne poszukiwanie pracy” (m.in. kreowanie własnego wizerunku),

– szkolenia zawodowe w celu uzyskania nowych lub podwyższenia posiadanych kwalifikacji,

– pomoc pośrednika pracy, który pomoże znaleźć miejsce zatrudnienia.

133 uczestników zostanie skierowanych na staże zawodowe.

Regulamin projektu i inne przydatne informacje są dostępne na stronie projekt-opiekunki.pl Pytania można kierować na adres biuro@metropoliapoznan.pl lub na numer telefonu 786 102 024.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Są miejsca w punktach opieki dla dzieci

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *