Trzy mecze Lidera bez porażki – takiej ligowej serii w tym sezonie nie było

Takiej ligowej serii w tym sezonie jeszcze Lider nie miał – trzy mecze Lidera bez porażki. Miejsce w tabeli wciąż dalekie, ale strata punktowa do środka jest już minimalna.

Po remisie u wicelidera (0:0 z LZS Cielcza) Lider postanowił zdobyć 9 punktów w trzech kolejnych meczach. Przeciwnikami będą bowiem drużyny z trzech ostatnich miejsc, a w takich pojedynkach trzeba myśleć wyłącznie o zwycięstwie. Pierwszym rywalem z tej grupy była Juna-Trans Stare Oborzyska. Klub, którego kobiecy zespół wygrał niedawno trzeci z rzędu finał Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego, w męskiej lidze okręgowej radzi sobie na razie słabo. Lider z kolei nie lubi roli faworyta, co zapowiadało, może nie najwyższy poziom, ale na pewno emocje.

Okazało się jednak, że czarno-czerwoni byli wyjątkowo dobrze dysponowani i już w pierwszej połowie wypunktowali rywala. Co prawda najpierw trafili przyjezdni, ale z pozycji spalonej. Chwilę później zaczęła się kanonada, którą rozpoczął niezawodny Korcz. Szczególnej urody były bramki nr 2 (Wnuk z rzutu wolnego) i nr 4 (Marzec z 25 metrów).

Wobec 4:0 do przerwy trener Rybicki rotował dokonał licznych zmian, aż trzy już w przerwie. Goli kibice doczekali się dopiero w końcówce – oba padły z rzutów karnych. Najpierw przypadkowy faul w naszym polu karny, potem ręka przyjezdnych i ostatecznie mecz zakończył się przy stanie 5:1. To najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Może dodać wiary piłkarzom Lidera, którzy po słabszym początku zdają się odzyskiwać formę. Teraz przed nimi starcia w dwoma najsłabszymi obecnie rywalami – wyjazd do Lotnika Poznań i u siebie mecz z Zawiszą Dolsk (sobota 29 października, g.13).

Liga okręgowa WZPN, grupa 4, kolejka 10.: Lider – Juna-Trans Stare Oborzyska 5:1 (4:0) Gole:  Korcz (15′ as. Wnuk), Wnuk (25′ z rzutu wolnego), Reszela (33′ as. Korcz), Marzec (40′ as. Skrodziuk)  Ciesielski (89′ z rzutu karnego) – Kostański (84′ z rzutu karnego)

Skład Lidera: Markowski, Marzec (Yildirim), Bentkowski (Górczewski), Zaborniak, Korcz (Jędraszyk), (k)Ciesielski, Reszela, Maciejewski (Siemiński), Skrodziuk, Wnuk (Pogorzelec), Sołtysiak (Kaczmarek) oraz Ratajczak, Owczarek i Przybylak; trener Maciej Rybicki

Tabela ligi okręgowej po 10 kolejkach:

 1. Avia Kamionki 28 punktów
 2. LZS Cielcza 21
 3. PKS Racot 19
 4. Polonia Poznań 19
 5. GKS Żerków 17
 6. UKS Śrem 16
 7. Wisła Borek Wlkp. 14
 8. GKS Jaraczewo 14
 9. Pogoń Książ Wlkp. 13
 10. Lider Swarzędz 13
 11. OTPS Winogrady 13
 12. Clescevia 12
 13. KS 1920 Mosina 11
 14. Juna-Trans Stare Oborzyska 6
 15. Zawisza Dolsk 6
 16. Lotnik Poznań 5

Adam Górczewski

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Trzy mecze Lidera bez porażki
Trzy mecze Lidera bez porażki – takiej ligowej serii w tym sezonie nie było

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *