Trzy mecze Lidera bez porażki – takiej ligowej serii w tym sezonie nie było

Takiej ligowej serii w tym sezonie jeszcze Lider nie miał – trzy mecze Lidera bez porażki. Miejsce w tabeli wciąż dalekie, ale strata punktowa do środka jest już minimalna.

Po remisie u wicelidera (0:0 z LZS Cielcza) Lider postanowił zdobyć 9 punktów w trzech kolejnych meczach. Przeciwnikami będą bowiem drużyny z trzech ostatnich miejsc, a w takich pojedynkach trzeba myśleć wyłącznie o zwycięstwie. Pierwszym rywalem z tej grupy była Juna-Trans Stare Oborzyska. Klub, którego kobiecy zespół wygrał niedawno trzeci z rzędu finał Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego, w męskiej lidze okręgowej radzi sobie na razie słabo. Lider z kolei nie lubi roli faworyta, co zapowiadało, może nie najwyższy poziom, ale na pewno emocje.

Okazało się jednak, że czarno-czerwoni byli wyjątkowo dobrze dysponowani i już w pierwszej połowie wypunktowali rywala. Co prawda najpierw trafili przyjezdni, ale z pozycji spalonej. Chwilę później zaczęła się kanonada, którą rozpoczął niezawodny Korcz. Szczególnej urody były bramki nr 2 (Wnuk z rzutu wolnego) i nr 4 (Marzec z 25 metrów).

Wobec 4:0 do przerwy trener Rybicki rotował dokonał licznych zmian, aż trzy już w przerwie. Goli kibice doczekali się dopiero w końcówce – oba padły z rzutów karnych. Najpierw przypadkowy faul w naszym polu karny, potem ręka przyjezdnych i ostatecznie mecz zakończył się przy stanie 5:1. To najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Może dodać wiary piłkarzom Lidera, którzy po słabszym początku zdają się odzyskiwać formę. Teraz przed nimi starcia w dwoma najsłabszymi obecnie rywalami – wyjazd do Lotnika Poznań i u siebie mecz z Zawiszą Dolsk (sobota 29 października, g.13).

Liga okręgowa WZPN, grupa 4, kolejka 10.: Lider – Juna-Trans Stare Oborzyska 5:1 (4:0) Gole:  Korcz (15′ as. Wnuk), Wnuk (25′ z rzutu wolnego), Reszela (33′ as. Korcz), Marzec (40′ as. Skrodziuk)  Ciesielski (89′ z rzutu karnego) – Kostański (84′ z rzutu karnego)

Skład Lidera: Markowski, Marzec (Yildirim), Bentkowski (Górczewski), Zaborniak, Korcz (Jędraszyk), (k)Ciesielski, Reszela, Maciejewski (Siemiński), Skrodziuk, Wnuk (Pogorzelec), Sołtysiak (Kaczmarek) oraz Ratajczak, Owczarek i Przybylak; trener Maciej Rybicki