Trwają prace drogowe w Zalasewie – fragment ulicy Kórnickiej zamknięty

W Zalasewie, na ulicy Kórnickiej, trwają intensywne prace drogowe, co skutkuje zamknięciem dla ruchu odcinka od ul. Mokrej do ul. Glebowej.

Intensywne prace drogowe w Zalasewie trwają i w dniach 15 – 20 grudnia 2021 kierowcy muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami. Prowadzone są bowiem roboty bitumiczne na odcinku od ul. Glebowej do ul. Mokrej w Zalasewie. Prace polegają na układaniu warstw bitumicznych.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, w dniach 16-20 grudnia 2021 odcinek ulicy Kórnickiej będzie nieczynny dla ruchu drogowego. Wynika to z wykonywania warstwy ścieralnej nawierzchni z mas mineralno-asfaltowych.

W związku z wyznaczono objazdy ulicami Transportową, Kupiecką i Graniczną. Ulicą Kórnicką będą mogły poruszać się tylko pojazdy dojeżdżające do posesji. Mogą również wystąpić chwilowe problemy z bezpośrednim dojazdem do posesji z uwagi na przejazd rozściełacza z masą mineralno-asfaltową. Jak zaznacza UMiG z uwagi na dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne istnieje możliwość zmiany terminów realizacji prac.

Nastąpiły też zmiany w kursowaniu swarzędzkich autobusów. Od 16 grudnia (godz. 7:00) do 20 grudnia 2021 włącznie, autobusy linii 484 i 494 będą kursować objazdem – ulicami Transportową i Planetarną. Autobusy będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach wzdłuż ul. Planetarnej.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Trwają prace drogowe w Zalasewie
Mapka prezentująca proponowany objazd i remontowany odcinek. Źródło: UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *