Remont wiaduktu w Swarzędzu: 12 firm złożyło oferty, 2 lata na realizację

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że 12 firm złożyło oferty w postępowaniu przetargowym na remont wiaduktu nad ulicą Piaski w Swarzędzu.

Rozbudowany ma zostać wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 92 (ul. Poznańska) nad ul. Piaski. GDDKiA zakłada rzobiórkę istniejącego wiaduktu i budowę dwóch nowych obiektów. Mają one spełniać obwiązujące normy i wymogi techniczne. Przebidowane zostaną też chodniki pod wiaduktem, biegnące wzdłuż ul. Piaski, a także mury oporowe.

Wśród 12 złożonych ofert, najniższą cenowo okazała się oferta firmy STRABAG Sp. z o.o. Opiewa ona na kwotę 15 922 756,13 zł. Najdroższa była oferta firmy NDI ENERGY Sp. z o.o. – przebudowę wyceniła na 20 829 020,05 zł. GDDKiA zaplanowała wydać nie więcej niż 17 409 202,63 zł. Komisja przetargowa teraz przeanalizuje i sprawdzi oferty, a następnie wybierze tę najkorzystniejszą.

Remont ma potrwać maksymalnie 2 lata – tyle zakłada kontrakt. W czasie przebudowy GDDKiA zapewnia, że ruch na ul. Poznańskiej zostanie utrzymany. Poprowadzony on będzie jednak jedną jezdnią, która w tym czasie stanie się dwukierunkowa.

Na trudności muszą się szykować również użytkownicy ul. Piaski. Będzie tam obowiązywał ruch wahadłowy. GDDKiA zaznacza, że będą jednak sytuacje, w których nastąpi zamknięcie dla ruchu ulicy Piaski – dotyczy to określonych momentów:

  • dopuszcza się możliwość zamknięcia ul. Piaski w godzinach nocnych od 22:00 do 6:00,
  • dopuszcza się możliwość zamknięcia ul. Piaski na czas wykonywania robót związanych z wyburzeniem ustroju nośnego i montażem belek prefabrykowanych ustroju nośnego, jednak nie dłużej niż łącznie 1 miesiąc dla każdej jezdni,
  • dopuszcza się krótkotrwałe wyłączenia ruchu i zamknięcie ulicy Piaski dla ruchu do 4 godzin poza okresem szczytów komunikacyjnych nie częściej jak 3 razy w tygodniu (szczyt komunikacyjny poranny w godzinach 6 – 9, popołudniowy w godzinach 13 – 16).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Remont wiaduktu w Swarzędzu
Remont wiaduktu w Swarzędzu: 12 firm złożyło oferty, 2 lata na realizację. Fot. GDDKiA.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *