Koronawirus: znów więcej zarażeń w gminie Swarzędz

Według najnowszych danych, w gminie Swarzędz ponownie jest więcej zarażeń COVID-19 (koronawirus) – obecnie mamy do czynienia z 11 aktywnymi przypadkami. 

Dane aktualne na dzień 10 września 2020 r. przekazała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu. Zgodnie z nimi w gminie Swarzędz mamy ponownie więcej zarażeń COVID-19 (koronawirus). Aktywnych przypadków jest obecnie 11. Do tej pory koronawirusa stwierdzono u 36 mieszkańców gminy. 1 osoba spośród zarażonych przebywa w szpitalu. 2 swarzędzan znajduje się w izolatorium, a 8 osób w izolacji domowej. 25 mieszkańców gminy to tak zwani ozdrowieńcy.

Powiat poznański i miasto Poznań

W powiecie poznańskim liczba aktywnych przypadków wzrosła do 112. 10 mieszkańców powiatu jest hospitalizowanych. 9 osób przebywa w izolatorium, a 93 odbywa izolację w domu. Do tej pory wśród mieszkańców powiatu poznańskiego odnotowano 349 zarażeń koronawirusem. 234 wyzdrowiało, 3 natomiast zmarło.

Najwięcej aktywnych przypadków jest aktualnie w gminie Czerwonak (20). Zaraz potem jest gmina Komorniki z 19 zarażeniami. Od początku pandemii najwięcej zarażeń stwierdzono w gminie Komorniki – 45, a dalej w gminach Mosina (38), Czerwonak, Luboń i Swarzędz – po 36. Żadnego aktywnego przypadku nie ma za to w gminie Puszczykowo.

W Poznaniu jest obecnie 159 aktywnych przypadków. Od początku pandemii było zarażonych 533 poznaniaków. 18 osób jest hospitalizowanych. 16 przebywa w izolatorium, a 125 odbywa izolację w domu. Już 364 mieszkańców stolicy regionu wyzdrowiało. 10 mieszkańców Poznania zmarło.

Wielkopolska

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu udostępniła informacje dotyczące zarażeń COVID-19 aktualne na dzień 10 września 2020 r. Zgodnie z nimi w województwie wielkopolskim liczba aktywnych przypadków zarażeń koronawirusem to 992 osoby. Liczba osób zakażonych COVID-19 do tej pory to 6 173 osób. 5 057 osób wyzdrowiało, 238 Wielkopolan zmarło.

A więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

koronawirus więcej zarażeń Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *