Tramwaj do Swarzędza – strony potwierdzają powrót do rozmów

W momencie, gdy wszyscy myśleli, że tramwaj do Swarzędza jest już zamkniętym tematem, ku zaskoczeniu wszystkich okazuje się, że są prowadzone rozmowy w tej sprawie.

O pomyśle połączenia tramwajowego Poznania ze Swarzędzem pisaliśmy już wielokrotnie. Czy to w kontekście głośnego wywiadu prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, w którym zaznaczał on potrzebę takiego połączenia, czy też niemal rok temu, gdy wszystko wskazywało, że takie połączenie nigdy nie powstanie.

Pewien powrót do kwestii połączenia tramwajowego wskazał prezes Volkswagena zlokalizowanej w Swarzędzu, Dietmar Mnich w rozmowie z Głosem Wielkopolskim: Powstanie tej linii byłoby bardzo ważne dla naszych pracowników, ale to również rozwiązanie korzystne dla środowiska. Mniejsza emisja spalin, łatwiejszy dojazd do fabryki komunikacją publiczną – zalet tej inwestycji jest bardzo wiele. My z naszej strony chcemy dać jasny sygnał, że jesteśmy gotowi do rozmów o przedłużeniu linii tramwajowej do Swarzędza. Pierwsze rozmowy w tej sprawie już się odbyły. W pierwszym jednak kroku potrzebna jest dokładna analiza i studium wykonalności tego projektu. Dodał również: Na początek z pewnością podzielimy się wiedzą i analizami dotyczącymi preferencji logistycznych naszych pracowników. Volkswagen nie jest samotną wyspą na mapie Poznania, czujemy się częścią tego miasta, tak samo jak i Wrześni i chcemy aktywnie wpływać na podniesienie jakości i komfortu życia w naszym najbliższym otoczeniu, dzięki temu czy innym projektom.

Dla branżowego portalu transport-publiczny.pl sprawę skomentował Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM Poznań, wskazując, że inwestycja jest ponownie analizowana: Obecnie zbyt wcześnie na jakiekolwiek szczegóły, niemniej jednak możemy potwierdzić powrót do rozmów o idei budowy trasy tramwajowej łączącej Poznań ze Swarzędzem. Zawsze jesteśmy otwarci na poszukiwanie możliwości poprawy warunków komunikacyjnych w tym obszarze aglomeracji. Nie jest wykluczone wykonanie ponownych analiz mających odpowiedzieć na pytanie o ewentualną efektywność budowy takiej trasy w zależności od jej potencjalnego przebiegu.

Transport-publiczny.pl przytacza też wypowiedź rzecznika prasowego swarzędzkiego Urzędu, Macieja Wolińskiego, który portalowi swarzedzlive.pl przekazał, że rzeczywiście, strony powróciły do rozmów i planuje się przygotowanie listu intencyjnego, mającego określić ramy współpracy przy projekcie.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Tramwaj do Swarzędza
Tramwaj do Swarzędza – strony potwierdzają powrót do rozmów

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *