Święto Patrona: kwiaty od wszystkich mieszkańców Swarzędza

Jak co roku, 19 marca, Swarzędz obchodzi Święto Patrona Miasta i Gminy Swarzędz – św. Józefa. Tym razem skromnie i w małym gronie.

Ze względu na zagrożenie jakim jest koronawirus, odwołano większość imprez gromadzących ludzi. Nie inaczej było w przypadku obchodów Święta Patrona Swarzędza. Burmistrz Marian Szkudlarek i przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura postanowili jednak oddać hołd naszemu patronowi. O godz. 11:00 w wąskim gronie nasi włodarze złożyli wiązankę kwiatów przy figurze św. Józefa. Urząd zaznacza, że:

Były to kwiaty złożone w imieniu wszystkich Mieszkańców naszej gminy

To piękny i cenny gest. Pokazuje, że staramy się zachować normalność, pomimo nietypowych i trudnych warunków. To też mądra decyzja o nieangażowaniu niepotrzebnie większej liczby ludzi. Bardzo się nam to podoba, brawo!

/Fot. UMiG, M. Woliński/

 

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z koronawirusem przeczytasz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Święto Patrona: kwiaty od wszystkich mieszkańców Swarzędza

  • 19 marca 2020 at 13:42
    Permalink

    Od frontu pomnik patrona reprezentuje się fantastycznie , szkoda, że nikt nie zwraca uwagi na to co dzieje się za pomnikiem.Rozjechany trawnik i auta parkujące klientów lub właścicieli baru. Zero szacunku.Czy tak powinien wyglądać teren wokół pomnika patrona miasta ? Może czas żeby ktoś z władz się tym zajął.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *