Swarzędz: podpalacz w areszcie, 100 tysięcy zł strat

Sprawą powtarzających się pożarów śmietników żył cały Swarzędz, na szczęście swarzędzcy policjanci zatrzymali podejrzanego – podpalacz już jest w areszcie, wyrządził szkody o wartości 100 tysięcy zł. 

Policja zatrzymała mężczyznę 20 sierpnia. Mieszkaniec Swarzędza ma 21 lat i był już wcześniej notowany za różnego typu przestępstwa, w tym również podpalenia. Podejrzanemu postawiono zarzuty uszkodzenia 6 wiat śmietnikowych. Okazuje się, że straty, które podpalacz spowodował w gminie Swarzędz, szacuje się na 100 tysięcy złotych, a mężczyzna pozostanie w areszcie przez 3 miesiące. O taki areszt wnioskowała policja i prokuratura. Poszkodowanymi są spółdzielnie mieszkaniowe oraz firma odbierająca odpady komunalne.

Specjaliści powołani do oględzin miejsc zdarzeń, dokonali szczegółowej analizy. Nie mieli żadnych wątpliwości, co do przyczyn powstania pożarów – były to celowe działania. Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu po zbadaniu kolejnych zdarzeń szybko wytypowali sprawcę. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenia mienia kara może sięgnąć 5 lat więzienia. Kara pozbawienia wolności mogłaby być wyższa, gdyby w pożarze ktoś ucierpiał. Do tego na szczęście nie doszło, a sprawca został w porę ujęty.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Swarzędz podpalacz areszcie 100 tysięcy

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *