Mieszkańcy wściekli: zlikwidowano przejście przez tory

PKP PLK zlikwidowało nielegalne przejście przez tory i utrudniło życie wielu mieszkańcom. 

Chodzi o miejsce w starej części swarzędzkiej Nowej Wsi, u wylotu ul. Tortunia w ul. Szumana. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z tego miejsca, by się przedostać w kierunku gruntowej części ul. Majakowskiego. NIektórzy pieszo, inni z rowerami. Niektórzy rekreacyjnie, a jeszcze inni w celu codziennego dojazdu do pracy.

Jak wspomina jeden z mieszkańców, który nas zaalarmował, jazda rowerem ulicami Żywiczną, Borówki i Kobylepole jest bardziej niebezpieczna niż ostrożne przejście przez mało uczęszczane tory. Przeniesienie roweru na drugą stronę nie należało do przyjemnych, ale teraz zostało to drastycznie utrudnione. Powstały barierki, które osoby zmuszone do przejścia przez tory w tym miejscu, narażają wręcz na większe ryzyko. Pojawiła się też tabliczka o dwóch ofiarach śmiertelnych w tym miejscu, choć szczerze, nie przypominamy sobie takich zdarzań. Wściekłych takim utrudnieniem było więcej mieszkańców.

PKP PLK twierdzi, że sprawy nie ma, bo było to nielegalne przejście. O budowie tunelu dla pieszych przynajmniej na razie nie ma mowy, z uwagi na koszty.

pkp tory mieszkańcy wściekli

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *