Pierwszy dzień w przedszkolu niedługo: jak dziecko (i siebie) przygotować?

Już za tydzień wielu dzieci i rodziców czeka bardzo stresujący moment, czyli pierwszy dzień w przedszkolu i aby im pomóc Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu proponuje książki podpowiadające jak się przygotować. 

Co roku 1 września to dla wielu rodziców i ich dzieci niezwykle stresujący dzień w roku. Pierwszy dzień w przedszkolu czy szkole jest trudnym momentem dla rodziców, dzieci i nauczycieli i warto się do niego przygotować. Jest to duża zmiana w życiu, więc napawa niepokojem. Dla dziecka to nowe miejsce, nowi koledzy, nowa pani i nowe zasady, a dla rodziców niepewność i lęk o swoje dziecko. Adaptacja dziecka do nowego miejsca nie jest łatwym zadaniem, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu rodziców, można sprawić, że będzie to łagodniejsze dla dziecka wydarzenie.

Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu przygotowała literaturę dla rodziców (zbiór książek i artykułów z czasopism) na temat adaptacji dziecka do przedszkola i szkoły. Z publikacji można dowiedzieć się między innymi jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, co zrobić gdy pojawią się trudności, jak budować poczucie bezpieczeństwa, a także jak sprostać przedszkolnej codzienności i nowym wyzwaniom. Wszystkich rodziców, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak przygotować dziecko do przedszkola, czego nauczyć dziecko przed przedszkolem i co zrobić, aby zmniejszyć jego stres, zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej w Swarzędzu (os. Czwartaków 1) po specjalistyczną literaturę.

Biblioteka poleca między innymi:

pierwszy dzień w przedszkolu jak się przygotować

„Akcja adaptacja” Agnieszka Stein

pierwszy dzień w przedszkolu jak się przygotować

„Czas na przedszkole” Anna Kałużny, Marta Misztela

pierwszy dzień w przedszkolu jak się przygotować

„Trzylatek w przedszkolu” Anna Klim-Klimaszewska

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *