Kolejne przypadki COVID-19 w gminie Swarzędz: 11 zakażeń

Opublikowane w poniedziałek dane nie napawają optymizmem, są bowiem kolejne przypadki COVID-19 w gminie Swarzędz. Mamy aktualnie 11 stwierdzonych zakażeń koronawirusem. 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu udostępniła dane aktualne na dzień 24 sierpnia 2020 r. Wynika z nich, że w gminie Swarzędz są kolejne przypadki koronawirusa i u 11 mieszkańców stwierdzono COVID-19. Oznacza to, że od początku pandemii mamy już 23 zarażenia. Obecnie 1 osoba przebywa w szpitalu. 1 osoba znajduje się w izolatorium na terenie Poznania, natomiast 9 mieszkańców gminy Swarzędz jest w izolacji domowej. Do tej pory 12 zakażonych koronawirusem osób wyzdrowiało. W naszej gminie, wg stanu na dzień 25 sierpnia, 181 osób odbywa kwarantannę. Większość z tych osób, to przyjezdni z zagranicy – 40 osób to obywatele RP.

Powiat poznański

W powiecie poznańskim według stanu na 24 sierpnia 2020 mamy do czynienia ze 113 aktywnymi przypadkami koronawirusa. 9 mieszkańców powiatu jest hospitalizowanych. % osób przebywa w izolatorium, a 102 znajdują się w izolacji w domach. 130 mieszkańców gmin wokół Poznania wyzdrowiało, a 3 zmarło.

Najpoważniej sytuacja rysuje się w gminie Komorniki. Jest tutaj 26 aktywnych przypadków zakażeń COVID-19. Co więcej, również w tej gminie jest najwięcej zarażeń od początku pandemii (40). Dużo aktywnych przypadków jest też w Luboniu (20). Za to w gminie Buk, nie ma aktualnie żadnego zarażania koronawirusem. Cały czas brak danych dotyczących Murowanej Gośliny.

Poznań

W Poznaniu przybyło stwierdzonych przypadków COVID-19. Jest ich obecnie 154. Od początku pandemii koronawirusa rozpoznano u 369 mieszkańców stolicy Wielkopolski. 7 osób przebywa jest leczonych w szpitalu. 15 znajduje się w izolatorium, a 132 poznaniaków odbywa izolację w domach. 208 mieszkańców Poznania wyzdrowiało. Nie wzrosła liczba zgonów – zmarło do tej pory 7 osób.

Wielkopolska

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu informuje, że na dzień 25 sierpnia 2020 r. liczba aktywnych przypadków wzrosła do 1 579. Do tej pory w naszym regionie koronawirusa stwierdzono u 5 227 osób. W szpitalach przebywa 178 Wielkopolan. Zmarło natomiast 220 mieszkańców województwa wielkopolskiego.

Niezmiennie, chorującym życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

przypadki COVID w gminie Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *