Znowu więcej zakażeń COVID-19: już 13 przypadków w gminie Swarzędz

Wtorkowe dane znów przynoszą wzrost liczby aktywnych przypadków COVID-19 w gminie Swarzędz, to już 13 zakażeń koronawirusem. Od początku pandemii zakażenie stwierdzono u 25 osób. 

Kolejne dane przekazane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu pokazują wzrost liczby aktywnych przypadków koronawirusa w gminie Swarzędz – jest już 13 zakażeń COVID-19. Od czasu gdy są prowadzone statystyki (od 9 marca) w naszej najbliższej okolicy stwierdzono 25 zakażeń. 1 osoba jest aktualnie leczona w szpitalu. 12 znajduje się w izolacji domowej. 12 mieszkańców gminy wyzdrowiało.

Powiat poznański i Poznań

W powiecie poznańskim mamy do czynienia ze 119 aktywnymi przypadkami koronawirusa, a od początku pandemii wirusa stwierdzono u 254 mieszkańców. Spośród aktywnych zarażeń 5 osób jest hospitalizowanych. 3 znajdują się w izolatorium, a 111 w izolacji domowej. 132 mieszkańców gmin wokół Poznania wyzdrowiało. 3 osoby zmarły.

Najwięcej aktywnych przypadków jest nadal w gminie Komorniki – 26. Tam też jest najwięcej zachorowań od początku pandemii (40). Za to żadnego aktywnego przypadku nie ma w Buku i w Kórniku. Pojawiły się dane dotyczące Murowanej Gośliny, jest tam obecnie 1 aktywny przypadek.

W Poznaniu aktualnie zarażone są 163 osoby. 6 znajduje się w szpitalu. 12 mieszkańców Poznania jest w izolatorium, natomiast 145 w izolacji domowej. Z wirusem poradziło już sobie 209 osób, a 7 poznaniaków zmarło.

Wielkopolska

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu informuje, że na dzień 25 sierpnia 2020 r. liczba aktywnych przypadków wzrosła do 1 579. Do tej pory w naszym regionie koronawirusa stwierdzono u 5 227 osób. W szpitalach przebywa 178 Wielkopolan. Zmarło natomiast 220 mieszkańców województwa wielkopolskiego.

Niezmiennie, chorującym życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

COVID Swarzędz zakażeń przypadków

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *