Swarzędz chce odstrzału wilków: „Wniosek złożyliśmy z ciężkim sercem”

„Wniosek złożyliśmy z ciężkim sercem” zaznacza rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu w związku z faktem, że Swarzędz chce odstrzału wilków i wnioskiem o zgodę na działanie.

Od dłuższego czasu słychać informacje o tym, że mieszkańcy są niepokojeni przez coraz śmielej zbliżające się do terenów zamieszkanych wilki. Najbardziej z powodu bliskości wilków są zmartwieni mieszkańcy Garbów. Wilki bywają zagrożeniem zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt domowych. Co więcej, część z nich zarażona świerzbowcem zamiast polować, zbliża się do posiadłości ludzkich. Od jesieni przynajmniej ośmiokrotnie wilki porywały psy.

W związku z tym Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu wystosował wniosek do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. We wniosku umieszczono informację na temat tego, kto miałby dokonać odstrzału, mieliby być to myśliwi wskazani przez Polski Związek Łowiecki.

Rzecznik Urzędu, Maciej Woliński, tak wyjaśnia dla Radia Poznań, podjętą decyzję o złożeniu wniosku: „Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa w gminie. Burmistrz Swarzędza po rozważeniu wszelkich okoliczności za i przeciwko, został zmuszony do podjęcia decyzji o skierowaniu wniosku o wydanie zezwolenia na odstępstwo od zakazów w stosunku do gatunku zwierząt objętych ochroną. Chodzi o odstrzał wilków. Wniosek złożyliśmy z ciężkim sercem. Jesteśmy świadomi, że będzie budził kontrowersje”.

GDOŚ już wydała zgodę, ale Zoo chce ratować wilki – przeczytaj więcej na ten temat.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Swarzędz chce odstrzału wilków
Swarzędz chce odstrzału wilków

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

8 thoughts on “Swarzędz chce odstrzału wilków: „Wniosek złożyliśmy z ciężkim sercem”

 • 5 marca 2021 at 10:34
  Permalink

  tak jest wilki upić i wywieść w spokojne miejsce z dala od ludzi

  Reply
 • 4 marca 2021 at 18:51
  Permalink

  Wilki należy wyłapać i powywozić np. do Białowieży. Dlaczego od razu zabijać??? Czy wszystko z czym sobie nie radzimy musi być unicestwione?

  Reply
 • 4 marca 2021 at 14:45
  Permalink

  Dla niektórych świat przyrody zaczyna się i kończy na tujach przy podjeździe pod domem :/

  Reply
 • 4 marca 2021 at 14:32
  Permalink

  Myśliwi to zakała cywilizowanego społeczeństwa! Środowiskowi kryminaliści!

  Reply
 • 4 marca 2021 at 14:28
  Permalink

  Wniosek nie został złożony z ciężkim sercem. Złożono go bez serca… Bezkresne kołtuństwo!

  Reply
 • 4 marca 2021 at 14:26
  Permalink

  Postawa “lokalnych społeczności” wobec wilków z północno-wschodnich peryferii Poznania jest dowodem na to, że mentalnie jesteśmy w epoce polowania na czarownice. To hańba! Jest mi bezgranicznie wstyd, że mam taki Ciemnogród w sąsiedztwie.

  Reply
 • 4 marca 2021 at 14:26
  Permalink

  Psy są atakowane, “porywane” (i pewnie jeszcze gotowane w smolistych kotłach w wilczych jamach), ponieważ ich opiekunowie za nic mają przepisy dotyczące przebywania psów w przestrzeni publicznej. Psy spuszczane są w lesie (i nie tylko) ze smyczy. TO LUDZIE I ICH “POCIECHY” SĄ INTRUZAMI W LESIE, nie odwrotnie!!!

  Reply
 • 27 lutego 2021 at 21:57
  Permalink

  Odstrzał ustawiony przez myśliwych, bo niektórzy z mieszkańców mówią że im wilki nie przeszkadzają. Psy były spuszczane ze smyczy… niestety myśliwi dopięli swego.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *