Lider nadal zwycięża, choć tym razem z przygodami

Czerwona kartka dla Lidera, dwa karne dla gości, nerwowa końcówka, ale ostatecznie 4:3 z LKS Baborówko – Lider nadal zwycięża, choć tym razem z przygodami.

Szybko strzelony pierwszy gol i wysokie prowadzenie do przerwy nie uchroniły przed nerwami w ostatnich minutach. Strzelanie zaczęło się już po 100 sekundach, kiedy rzut rożny Książkiewicza na gola głową zamienił Jędraszyk. Lider przeważał, spokojnie prowadził grę, jednak w jednej z nielicznych sytuacji pod swoją bramką nie uchronił się przed faulem i rzutem karnym. Strugalski wyczuł intencje strzelca, ale zrobił się remis. Czarno-czerwoni szybko odpowiedzieli. Najpierw Książka dołożył gola, a chwilę potem drugą asystę, gdy szczupakiem na 3:1 wyprowadził drużynę Stępniak. Przy tym już wyraźnym prowadzeniu dwa faule w krótkim odstępie czasu przyniosły dwie żółte kartki dla Górczewskiego i od 42. minuty Lider grał w dziesięciu. Jeszcze jednak przed przerwą Stępniak skompletował dublet (asystował Jędras) i wydawało się, że zwycięstwo jest blisko.

W drugiej odsłonie gospodarze wypracowali sobie kilka stuprocentowych sytuacji, ale zabrakło decyzji lub precyzji i wynik 4:1 długo się nie zmieniał. Aż przyszedł ostatni kwadrans. Najpierw przypadkowy faul Zaborniaka dał gościom drugi raz w tym meczu rzut karny, a tym razem Oli nie miał szans. 5 minut przed końcem padł trzeci gol dla LKS-u, po ich szybkiej akcji. Bramkarz dwa razy musiał jeszcze bronić groźne strzały przyjezdnych, ale udało się obronić korzystny wynik. Tym samym do jedenastu Lider przedłużył serię ligowych zwycięstw.

Liga okręgowa: Lider Swarzędz – LKS Baborówko 4:3 (4:1) Bramki: 1:0 Jędraszyk (2’) 1:1 Stachura (26’ karny) 2:1 Książkiewicz (27’) 3:1 Stępniak (35’) 4:1 Stępniak (45’+1) 4:2 Stachura (79’ karny) 4:3 Kałużny (85’) Skład Lidera: Strugalski, Korcz, Ciesielski (Maciejewski) , Górczewski CZ (2xŻ), Zaborniak Ż, Jędraszyk, Maćkowiak, Rybarczyk Ż, Książkiewicz (Schneider), Marzec, Stępniak Ż oraz Raczek; trener Maciej Rybicki

Swoje mecze wygrali w tej kolejce Meblorz (2:1 z Płomieniem Nekla) i Piast Kobylnica (4:1 z Orkanem Objezierze). Wcześniej, gdy Lider odpoczywał (pauza oraz odwołany mecz z powodu koronawirusa), Meblorz przegrał pierwszy raz w sezonie (z Polonią II Środa Wlkp.), czym podniósł emocje na finiszu piłakrskiej jesieni. Piast prowadzi wciąż z kompletem punktów. Za nim Meblorz z tą samą liczbą punktów i Lider, który przegrał dotąd tylko z Piastem. Czołówka wielkopolskiej ligi okręgowej, grupa 2:

1. Piast Kobylnica              12 36 47:6
  2. Meblorz Swarzędz         13 36 55:15
  3. Lider Swarzędz              12 33 43:10
  4. Avia Kamionki                13 28 43:14
  5. Polonia II Środa Wlkp.   12 26 21:15
  6. Płomień Nekla               13 25 31:24

To będzie bardzo ważny tydzień dla układu czoła tabeli, do tego derbowy! W Święto Niepodległości mecz Lider-Meblorz na Stadionie Miejskim (g. 16), a w sobotę w Kobylnicy (g. 13) Meblorza podejmie Piast. Istotny będzie też niedzielny wyjazd Lidera do Środy Wielkopolskiej, do piątej obecnie drużyny – rezerw Polonii.