Zmarła Teresa Rucińska

Z żalem informujemy, że zmarła Teresa Rucińska – w latach 1994 – 2018 radna Rady Miejskiej w Swarzędzu.

Była członkiem Komisji Spraw Społecznych, Komisji Organizacyjno – Prawnej i Porządku Publicznego,  Komisji Rewizyjnej i Komisji Budżetu. W IV i V kadencji Rady Miejskiej pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej , a w VI i VII kadencji była Przewodniczącą Komisji Spraw Społecznych.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 13 listopada 2020 r. w kościele i na cmentarzu parafii pw. św. Marcina Biskupa w Swarzędzu.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Przypominamy nasz wywiad z Teresą Rucińską z 2017 roku.

Zmarła Teresa Rucińska

Śmierć ś.p. Teresy Rucińskiej jest kolejnym brutalnym ciosem wymierzonym w tym roku w swarzędzką społeczność samorządową. Jest to też bardzo smutna wiadomość osobiście dla mnie. Z Panią Rucińską miałem okazję współpracować w Radzie Miejskiej, gdy przewodniczyła pracom Komisji Rewizyjnej. Choć od moich pierwszych kroków w samorządzie lokalnym minęło już sporo czasu, to doskonale pamiętam, że pomimo pewnych różnic w poglądach, zawsze mogłem liczyć na wsparcie ze strony bardziej doświadczonej Radnej. Świetnie pamiętam też, jak sprawy społeczne, mieszkaniowe i generalnie problemy osób najuboższych z naszej gminy były bliskie Jej sercu. Jedno jest pewne – Swarzędz stracił zasłużonego samorządowca, a swarzędzanie oparcie w trudnych chwilach. Chciałbym osobiście złożyć Rodzinie i Bliskim wyrazy współczucia.

Adam Choryński

Zmarła Teresa Rucińska

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *