Stanisław Soyka wystąpi w Wierzenicy: 9.10. w kościele pw. św. Mikołaja

W ramach cyklu spotkań muzycznych w świątyniach o nazwie Muzyczna Jesień w Puszczy Zielonce w Wierzenicy wystąpi Stanisław Soyka.

W niedzielę, 9 października o godz. 12:15, w kościele pw. św. Mikołaja w Wierzenicy, jako część cyklu wydarzeń muzycznych organizowanych na terenie gmin członkowskich Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” wystąpi Stanisław Soyka. Organizatorem Muzycznej Jesieni jest ZM „Puszcza Zielonka” we współpracy z gminami członkowskimi Czerwonak, Skoki i Swarzędz, Gminnym Ośrodkiem Kultury „Sokół” oraz parafiami: pw. św. Jana Chrzciciela w Owińskach, pw. św. Mikołaja w Wierzenicy i pw. św. Mikołaja Biskupa w Skokach.

Stanisław Sojka (Soyka) to wokalista jazzowy, pianista i kompozytor. Zadebiutował w listopadzie 1979 recitalem muzyki bluesowej i gospel w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W 1981 roku ukazała się płyta „Blublula”, która  stała się „Jazzową płytą roku ’81”. Został wówczas dostrzeżony przez legendarnego amerykańskiego animatora i krytyka jazzowego W. Connovera. S. Soyka w jednym z wywiadów tak opisał swoją działalność artystyczną: – Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zapraszamy!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Stanisław Soyka wystąpi w Wierzenicy
Koncert już 9 października!

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *