W Swarzędzu powstał dom dziecka – placówka z miejscem dla 14 dzieci

W Swarzędzu, przy ulicy Cmentarnej powstał nowy dom dziecka. Wybudował go powiat poznański za 6,6 mln zł.

Dzieci do nowej placówki opiekuńczo-wychowawczej najpewniej wprowadzą się na przełomie roku 2022/23. Dom dziecka został sfinansowany w całości ze środków pochodzących z budżetu powiatu poznańskiego.

– Wraz ze zmianą przepisów, które wskazują, że w placówce opiekuńczo-wychowawczej można umieścić, łącznie nie więcej niż czternaście dzieci w tym samym czasie, podjęta została decyzja o budowie domu dziecka. Do nowej siedziby, która oferuje naprawdę komfortowe warunki, przeprowadzą się nasi wychowankowie, obecnie przebywający w Ośrodku Wspomagania Rodziny w Kobylnicy – wyjaśnia Jan Grabkowski, starosta poznański.

Budynek o powierzchni użytkowej 680 metrów kwadratowych jest obiektem jednokondygnacyjnym. Składa się z trzech części: środkowej – stanowiącej strefę dzienną dla wszystkich wychowanków, północnej – z sześcioma pokojami dla chłopców z węzłami sanitarnymi, w tym czterema sypialniami jednoosobowymi i dwiema dwuosobowymi oraz południowej – z sześcioma pokojami dla dziewcząt z węzłami sanitarnymi, w tym czterema sypialniami jednoosobowymi i dwiema dwuosobowymi oraz jednym pokojem dla osoby niepełnosprawnej.

W nowym domu dziecka znajdują się także inne pomieszczenia użytkowe – kuchnia, jadalnia, pokój dzienny, sala fitness i siłownia. Powstały także pokój z aneksem kuchennym i łazienką dla wychowawców oraz cztery gabinety dla pracy indywidualnej. Aktualnie trwają rozstrzygnięcia dotyczące wyboru dostawcy i montażu wyposażenia meblowego oraz zabudowy stałej mebli kuchennych wraz ze sprzętem AGD.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

W Swarzędzu powstał dom dziecka
W Swarzędzu powstał dom dziecka – placówka z miejscem dla 14 dzieci. Fot. Powiat Poznański.
W Swarzędzu powstał dom dziecka
W Swarzędzu powstał dom dziecka – placówka z miejscem dla 14 dzieci. Fot. Powiat Poznański.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “W Swarzędzu powstał dom dziecka – placówka z miejscem dla 14 dzieci

  • 4 października 2022 at 13:39
    Permalink

    Wygląda jak skrzyżowanie kibla przy trasie szybkiego ruchu z więzieniem

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *