Dolina Cybiny posprzątana: w niedzielę mieli ręce pełne (brudnej) roboty

Jak co roku, Sołectwo Gruszczyn wraz z Kołem PZW Swarzędz-Zatorze, zadbało, by Dolina Cybiny była posprzątana – w niedzielę 24 kwietnia 2022, wolontariusze, w tym harcerze i mieszkańcy Gruszczyna rzucili się w wir pracy.

Choć sprzątanie śmieci nie musi należeć do najprzyjemniejszych doświadczeń, to przyświecający cel – czyli, by Dolina Cybiny była posprzątana – na pewno motywował do działania. Sołectwo Gruszczyn razem z Kołem PZW Swarzędz-Zatorze, w niedzielę 24 kwietnia 2022 r. zadbało o ten piękny przyrodniczo obszar. Wśród wolontariuszy byli między innymi wędkarze Koła, mieszkańcy Gruszczyna i harcerze ZHR Swarzędz. Szczęśliwie dopisała pogoda. Wolontariusze nie pozostali też głodni – w podziękowaniu za ciężką pracę na wszystkich czekała grochówka oraz drobne upominki od Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu. Barbara Czachura, sołtys Gruszczyna, podkreśla: – Osobne podziękowania dla ZGK, który mimo niedzielnego wolnego czasu wywiózł zebrane w workach śmieci.

Gratulujemy działania, które wpisało się niejako w obchody Dnia Ziemi, przypadającego w piątek 22 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.

Dziękujemy wolontariuszom i organizatorom! Brawo!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Dolina Cybiny posprzątana

Dolina Cybiny posprzątana

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *