Śmieci będzie odbierać ALBA S.A. – nowa firma zastępuje FBSerwis

Od 1 lipca 2022 nastąpią zmiany związane z wywozem odpadów z terenów gminy Swarzędz – śmieci teraz będzie odbierać Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A. Zastąpi ona firmę FBSerwis S.A, która dotychczas odbierała odpady z naszej gminy.

W związku ze zmianą wykonawcy następuje zmiana pojemników na odpady. W wielu wiatach śmietnikowych widać już pojawiające się nowe pojemniki – FBSerwis odbiera stare, a przedsiębiorstwo ALBA podstawia nowe.

Zmianie ulegnie również harmonogram odbioru odpadów. Do 30 września 2022 r. harmonogram odbioru odpadów będzie dostępny wyłącznie w formie elektronicznej TUTAJ (pod tym linkiem dostępny jest nowy harmonogram, ważny od 1 lipca). Każdy mieszkaniec może uzyskać wydruk swojego harmonogramu w Wydziale Obsługi Gospodarki Odpadami znajdującym się przy ul. Piaski 2 w Swarzędzu.

Przypominamy również, że teraz mieszkańcy nieruchomości jednorodzinnych muszą zgłosić chęć skorzystania z możliwości oddania odpadów wystawkowych – zgłoszenie należy przekazać w terminie do 14 dni przed datą planowanego odbioru określoną w harmonogramie. Zgłoszenie można przekazać telefonicznie (tel. 61 65 12 301), elektronicznie (wogo@swarzedz.pl), w formularzu dostępnym na stronie internetowej Gminy, a także pisemnie lub osobiście w Wydziale Obsługi Gospodarki Odpadami lub Biurze Obsługi Klienta.

Więcej informacji na temat częstotliwości odbioru odpadów oraz stawek opłat można znaleźć na stronach UMiG.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Śmieci będzie odbierać ALBA
Śmieci będzie odbierać ALBA S.A. – nowa firma zastępuje FBSerwis

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Śmieci będzie odbierać ALBA S.A. – nowa firma zastępuje FBSerwis

  • 30 czerwca 2022 at 10:37
    Permalink

    Pozdrawiam mieszkańców Swarzędza i okolic, pogratulować widoku walających się śmieci na ulicy, biegających szczurów i smród. Za te same pieniądze, gorsza usługa. No ale ktoś podpisał taką umowę, ciekawe czy dostał większe pieniądze.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *