Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego w niedzielę 26.06.

W niedzielę, 26 czerwca 2022 odbędzie się XXIII Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego – koncert główny od godz. 16:00, ale wcześniej muzykę usłyszymy w różnych punktach gminy Swarzędz. na wydarzenie zaprasza Ośrodek Kultury w Swarzędzu.

Festiwal rozpocznie się od krótkich koncertów osiedlowych. Będą się one odbywać w różnych częściach Swarzędza – na os. Kościuszkowców, Dąbrowszczaków, Raczyńskiego. Również mieszkańcy Zalasewa (na os. Zamoyskiego) i Kobylnicy (przy przejeździe kolejowym) będą mogli posłuchać występów orkiestr dętych. Koncerty osiedlowe zaplanowane są na godz. 13:00.

O godz. 14:30 zaplanowany jest barwny i głośny przemarsz ulicą Wrzesińską na Rynek – początek przemarszu z ul. Wrzesińskiej 28. Oficjalne otwarcie Festiwalu nastapi o godz. 15:00 na swarzędzkim Rynku. Wówczas wszystkie orkiestry wykonają wspólny utwór.

W dalszej części orkiestry udadzą się w kierunku Pływalni Wodny Raj. Uroczysty przemarsz przejdzie przez Plac Niezłomnych, ulicę Piaski, Strzelecką, Św. Marcina i Kosynierów. O godzinie 16:00 na Scenie nad Jeziorem rozpocznie się główny koncert z udziałem wszystkich orkiestr.

XXIII Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego będzie bardzo bogaty, jeśli chodzi o uczestniczące w nim orkiestry. Podczas Festiwalu zagrają: Młodzieżowa Orkiestra Dęta GOK Kramsk, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rajsko, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Rostarzewo, Orkiestra Dęta OSP Słupca, Orkiestra Dęta Swarzędz.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *