Mała Hania dzielnie walczy, ale potrzebuje naszego wsparcia: aż 1,5 mln zł

Mała Hania Gruszczyńska, 4-latka, dzielnie walczy z nawrotem ostrej białaczki limfoblastycznej. Choć Hania nie mieszka w Swarzędzu, jednak wraz z rodzicami jest przyjaciółką naszej redakcji i inspiracją dla nas wszystkich. Dlatego bardzo Państwa prosimy o wsparcie.

Hania przez większość swojego życia zmaga się z chorobą nowotworową. Pierwszą walkę wygrała, jednak choroba wróciła. Ratunkiem ma być nowatorska metoda leczenia CAR-T. Niestety taka terapia nie podlega refundacji, a jej koszt jest dramatycznie wysoki – aż 1,5 mln zł.

Marcin Gruszczyński, tata Hani, na łamach portalu Radia Poznań wyjaśnia: – Zaatakowany został układ nerwowy. To jest bardzo nietypowa wznowa – mózgowa. Białaczka nie pojawiła się w szpiku, tylko dotyczy układu nerwowego. Terapia CAR-T to jest rewolucyjna metoda, która opiera się na rozwiązaniach nagrodzonych w 2018 roku Nagrodą Nobla. Chodzi tutaj o modyfikację własnych komórek pacjenta. To jest modyfikacja genetyczna. Proces tej modyfikacji odbywa się w laboratorium w Szwajcarii, natomiast proces pobrania i podania z powrotem zmodyfikowanych komórek odbędzie się w klinice we Wrocławiu.

Rodzice Hani, Alicja i Marcin, próbują ruszyć niebo i ziemię, by zebrać wymagane środki. O potrzebie udzielenia pomocy dziewczynce można było przeczytać na portalu TVP3 Poznań, a 11 maja, o godzinie 17:15 w Radiu Poznań, podczas audycji o Kolejorzu będziemy mogli posłuchać taty Hani, który opowie o zaangażowaniu kibiców w pomoc dziewczynce.

W chwili publikacji niniejszego materiału udało się uzbierać przeszło 800 tys. złotych. To już bardzo dużo, ale wciąż potrzeba więcej, by zgromadzić 1,5 mln złotych. Dlatego zwracamy się do wszystkich Państwa z ogromną prośbą o udzielenie pomocy, gdyż każda, nawet pojedyncza złotówka zwiększa szanse na terapię. Pokażmy, że swarzędzanie również mają wielkie serce!

Zbiórka jest organizowana przez portal siepomaga.pl, poprzez grupę w serwisie Facebook prowadzone są również licytacje charytatywne na rzecz Hani.

Mała Hania dzielnie walczy
Mała Hania dzielnie walczy, ale potrzebuje naszego wsparcia: aż 1,5 mln zł. Źródło: siepomaga.pl.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *