Koronawirus: mamy 6 zarażenie COVID-19 w gminie Swarzędz

Koronawirus: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu informuje, że mamy 6 zarażenie COVID-19 w gminie Swarzędz, to 16 przypadek od początku pandemii.

10 sierpnia 2020 r. zdiagnozowano zarażenie koronawirusem u pracowniczki sklepu sieci Biedronka (pisaliśmy o tym wcześniej, kliknij by przeczytać). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu potwierdziła, że na dzień 10 sierpnia 2020 r. w gminie Swarzędz mamy 6 zarażenie COVID-19 (koronawirus). Jest to 16 zarażenie od początku pandemii. Oznacza to, że 6 mieszkańców gminy Swarzędz jest aktualnie zakażonych wirusem, a właściwie, że u tych 6 osób zdiagnozowano COVID-19. Faktycznych zarażeń może być bowiem znacznie więcej, gdyż w wielu przypadkach zarażeni nie mają żadnych objawów. Wyzdrowiało natomiast 10 chorujących mieszkańców naszej gminy.

Spośród zarażonych osób 1 jest hospitalizowana. Również 1 osoba znajduje się w izolatorium na terenie Poznania. 4 zarażonych mieszkańców naszej gminy przebywa w izolacji domowej.

Powiat i Wielkopolska

W powiecie poznańskim znacznie wzrosła liczba zachorowań. Obecnie są 54 aktywne przypadki koronawirusa wśród mieszkańców gmin wokół Poznania. To oznacza, że od początku pandemii COVID-19 zdiagnozowano u 164 osób z powiatu. 5 osób przebywa w szpitalu. 2 są w poddane izolacji poza miejscem zamieszkania, a 47 znajduje się w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 107 osób, a 3 zmarły.

Najpoważniej sytuacja obecnie wygląda w Luboniu, gdzie, zgodnie z danymi aktualnymi na 10 sierpnia 2020 r. jest obecnie 15 aktywnych przypadków koronawirusa. Wszystkie te osoby znajdują się w izolacji domowej. Następną najbardziej dotkniętą wirusem gminą jest Mosina. Tutaj 7 osób aktualnie choruje. 2 z nich znajdują się w szpitalu. Dalej mamy gminy gminy Komorniki i właśnie Swarzędz z 6 aktywnymi przypadkami. Gmina Murowana Goślina nadal pozostaje bez rozpoznanych zarażeń od początków pandemii.

W Poznaniu obecnie zarażonych (zdiagnozowanych) jest 53 mieszkańców. Dotychczas COVID-19 rozpoznano u 249 mieszkańców stolicy regionu. 4 osoby są hospitalizowane. 8 znajduje się w izolatorium, a 41 jest poddanych izolacji domowej. 189 mieszkańców Poznania wyzdrowiało, jednak 7 osób zmarło.

Dane aktualne dla Wielkopolski (na dzień 10 sierpnia 2020 r.), pochodzące z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, w województwie mamy 1 327 aktywnych zarażeń COVID-19. Liczba zakażonych do tej pory urosła do 4 457 mieszkańców regionu. 133 osoby są poddawane hospitalizacji. Wyleczono 2 924 mieszkańców Wielkopolski, 206 osób natomiast zmarło.

Wszystkim chorym życzymy zdrowia!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

koronawirus COVID-19 Swarzędz zarażenie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *