Swarzędz – koronawirus: COVID-19 u pracownika sklepu Biedronka

Koronawirus: według informacji pochodzących z biura prasowego sieci Biedronka, u pracownika sklepu przy ulicy Cieszkowskiego (Swarzędz) zdiagnozowano COVID-19.

Sklep sieci Biedronka przy ulicy Cieszkowskiego (Swarzędz) został natychmiast zamknięty po tym, jak u pracownika stwierdzono zarażenie  COVID-19 (koronawirus). Sklep jest poddawany dezynfekcji, a jeszcze tego samego dnia wznowi funkcjonowanie z pracownikami nie mającymi styczności z chorą osobą. Pracownicy, którzy mieli kontakt z zarażoną zostali poddani kwarantannie.

Zaleca się stosowanie maseczek ochronnych, gdyż w przypadku kontaktu z osobami zarażonymi, tylko one i odpowiedni dystans, są w stanie ograniczyć transmisję wirusa. Niemniej należy pamiętać, że maseczki nie gwarantują bezpieczeństwa, stanowią one tylko dodatkową barierę mechaniczną przed przeniesieniem wirusa.

Miejmy nadzieję, że liczba zarażeń nie będzie rosła w tak szybkim tempie. Oprócz oczywistego zagrożenia dla zdrowia, mogłoby to skutkować nałożeniem na nasz powiat obostrzeń. Znalezienie się w żółtej strefie nakłada między innymi ograniczenie w liczebności gości na imprezach rodzinnych, takich jak choćby wesela. Wówczas nie może być więcej niż 100 osób nie wliczając obsługi. Strefa czerwona, oprócz zmniejszenia limitu osób na imprezach rodzinnych (do 50), nakłada też zakaz organizacji wystaw, wesołych miasteczek, konferencji czy parków rozrywki.

Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia Jeronimo Martins, właściciela sieci, w związku z sytuacją zaistniałą w swarzędzkiej Biedronce.

OŚWIADCZENIE Jeronimo Martins Polska S.A. – Biedronka

Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć. Ze względu na pozytywny wynik testu u pracownika naszego sklepu przy ul. Cieszkowskiego w Swarzędzu, decyzją Sanepidu cała załoga została poddana kwarantannie. Sklep został natychmiast poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę i od poniedziałku 10 sierpnia ok. godz. 14:00 zostanie ponownie otwarty dla klientów w godzinach 6:00-22:00, a jego załogę stanowić będą inni pracownicy sieci.

Pragniemy podkreślić, że wszystkie wewnętrzne procedury stosowane przez naszą sieć są zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a w ich realizacji ściśle współpracujemy z lokalnymi organami inspekcji sanitarnej.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Swarzędz COVID-19 koronawirus Biedronka

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *