Polacy rzucili się na Polski Bon Turystyczny: padł rekord

Można powiedzieć, że Polacy rzucili się na Polski Bon Turystyczny – Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że padł rekord w liczbie zakładanych kont na portalu PUE ZUS, koniecznych do aktywacji świadczenia. 

W ciągu pierwszych dni funkcjonowania świadczenia (od 1 sierpnia 2020 r.) Polacy aktywowali 363 tys. bonów. Złożyli także 19,1 tys. wniosków o dodatkowy bon w związku z posiadaniem przez dziecko stopnia niepełnoprawności. Rodzice dokonali też 14 tys. płatności bonami na kwotę ok. 10,3 mln zł. Całkowicie wykorzystanych zostało 9,7 tys. bonów.

Tylko 4 sierpnia 2020 r. na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) zarejestrowało się 100 tys. nowych użytkowników. Polski Bon Turystyczny zapewnił absolutny rekord. Łącznie na PUE ma swój profil już ok. 5 mln osób. Założenie konta jest niezbędne do tego, aby skorzystać ze świadczenia.

– Coraz więcej osób korzysta z PUE. Tylko wczoraj na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) zarejestrowało się 100 tys. nowych użytkowników. Co ważne założenie profilu jest niezbędne do tego, aby skorzystać z Bonu turystycznego. Realizacja świadczenia bonu odbywa się przez PUE ZUS. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Wszelkie informacje w tej sprawie znajdują się na stronie internetowej ZUS. Jest tam także dostępny film pokazujący jak założyć profil na PUE. Pomocą służą również pracownicy ZUS. – dodaje rzeczniczka.

Komu przysługuje bon?

Od 1 sierpnia bon na platformie PUE ZUS mogą aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Wystarczy, że po wejściu na PUE uzupełnią oni dane kontaktowe. Następnie aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą, którego będą mogli płacić podmiotom turystycznym. Co ważne za pomocą bonu można dokonywać płatności wielokrotnie aż do jego wyczerpania.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i „500 plus” im nie przysługuje. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł. Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Informacje na temat bonu można znaleźć TUTAJ.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

[poll id=”14″]

Polski Bon Turystyczny rekord

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *