Placówka Dziennego Wsparcia w dawnej przychodni- os. Kościuszkowców

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu otrzymał pomoc finansową od Urzędu Marszałkowskiego na realizację inwestycji, której efektem będzie Placówka Dziennego Wsparcia w budynku dawnej przychodni zdrowia na os. Kościuszkowców.

10 sierpnia 2022 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisano umowę na udzielenie pomocy finansowej Gminie Swarzędz. Ze środków samorządu wojewódzkiego Swarzędz otrzyma 1,2 mln złotych. Środki zostaną przekazane na realizację inwestycji w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2022-2026. Swarzędz dołoży 1,2 mln złotych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025.

Inwestycja, której łączny koszt opiewa na 2,4 mln złotych, to generalna przebudowa budynku dawnej przychodni zdrowia znajdującej się w Swarzędzu na osiedlu Kościuszkowców 20. W wyremontowanych i dostosowanych do potrzeb pomieszczeniach rozpocznie działalność Placówka Dziennego Wsparcia. Aktualnie ta instytucja działa w wynajmowanych pomieszczeniach.

W trakcie przebudowy wykonana będzie pełna termomodernizacja budynku. Natomiast w środku powstaną pomieszczenia w pełni dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Będą to dwie sale terapeutyczne, pokój porad indywidualnych, a także pomieszczenia pomocnicze, techniczne, biurowe i magazynowe.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Placówka Dziennego Wsparcia
Podczas podpisania umowy Urząd Marszałkowski reprezentowała Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, natomiast gminę Swarzędz – Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek oraz Karolina Dziekan – Skarbnik Gminy. Fot. UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *