Remis z GKS Dopiewo

Majową serię spotkań Unici rozpoczęli od zdobycia jednego punktu. W 25. kolejce zremisowali u
siebie z GKS-em Dopiewo 1:1.
W pierwszej odsłonie lepiej na boisku prezentowali się gospodarze. Swoje okazje mieli m.in. Kamil
Boruń i Marcin Nowicki. Pierwszy z wymienionych jednak nieznacznie przestrzelił, a “Nowik” nie
wykorzystał akcji sam na sam.
Dominacja swarzędzan została przerwana dopiero w 41. minucie. Wówczas goście wywalczyli rzut
karny, który pewnie wykorzystał Mariusz Grzegorzewicz. Piłkarze GKS-u z prowadzenia cieszyli się
zaledwie kilkadziesiąt sekund. W 42. minucie stan meczu na 1:1 wyrównał Marcin Nowicki. Asystę
przy tym trafieniu zaliczył Dominik Nowacki.
Po zmianie stron spotkanie wyrównało się. Oba zespoły miały klarowne sytuacje, ale żaden z
futbolistów nie zdołał umieścić piłki w siatce. Unitom zabrakło skuteczności, a piłkarze z Dopiewo
mieli pecha, że bramki “Dumy Swarzędza” strzegł – jak zwykle dobrze dysponowany – Andrzej
Budnik.
– Był to dla nas trudny mecz, ale zdobyliśmy punkt – mówił po zakończeniu zawodów drugi trener
SKS-u Damian Ludwiczak – Nie można odmówić chłopakom chęci i woli zwycięstwa. Zostawili dużo
zdrowia na boisku. Zabrakło tylko trochę umiejętności czysto piłkarskich – podsumował
szkoleniowiec.
Wtorkowy remis spowodował, że Unia spadła z 5. miejsca na 6. pozycję w tabeli IV ligi. Kolejną
batalię podopieczni Jakuba Ostrowskiego rozegrają w najbliższą sobotę w Plewiskach z tamtejszym