Rusza rozbudowa przejścia pod torami przy dworcu PKP w Swarzędzu

W poniedziałek 23 sierpnia 2021 rusza rozbudowa przejścia dla pieszych pod torami kolejowymi przy dworcu PKP w Swarzędzu. Na czas trwania robót wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu. 

23 sierpnia 2021 zaczyna się długo wyczekiwany remont, a w zasadzie przebudowa przejścia podziemnego obok dworca PKP w Swarzędzu. W związku z tym wprowadzana jest tymczasowa organizacja ruchu. Będzie ona obowiązywać, zgodnie z umową podpisaną z głównym wykonawcą, firmą Mosty Poznań, do końca robót budowlanych, czyli do 30 czerwca 2022. Trzeba pamiętać, że prace będą prowadzone po obu stronach torów, stąd tymczasowa organizacja funkcjonować będzie zarówno od strony ulicy Dworcowej, jak i Łąkowej.

Wprowadzane zmiany będą dotyczyły zarówno pieszych, jak i kierowców. Oprócz przeniesienia przejścia dla pieszych na ulicy Dworcowej, jej fragment może być zwężony do jednego pasa ruchu. Choć utrudnienia zapewne odczują wszyscy poruszający się w tym rejonie, to należy cieszyć się, że niebawem poprawi się jakość pieszej przeprawy pod torami.

Poniżej prezentujemy plany tymczasowej organizacji ruchu udostępniony przez Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Rusza rozbudowa przejścia pod torami
Rusza rozbudowa przejścia pod torami

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *