Rajd Samochodów Zabytkowych

W dniach 12-13 maja 2018 odbędzie się II Wielkopolski Rajd Historyczny im. H. Rucińskiego 2018. Organizatorem rajdu jest Automobilklub Wielkopolski. Jest to II runda Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

12 maja na swarzędzkich drogach będzie można podziwiać motoryzacyjne perełki. W programie przewidziano między innymi pokaz samochodów i wybór najpiękniejszego pojazdu.

Zachęcamy wszystkich pasjonatów zabytkowej motoryzacji do przyjścia  12.05.2018 r. o godz. 13 na swarzędzki Rynek.Rajdy Historyczne są niezwykle popularną dyscypliną sportu samochodowego na świecie. W Polsce pierwszym odbywającym się na zasadach regularności po II wojnie światowej, a zarazem najdłuższym i najtrudniejszym rajdem pojazdów zabytkowych jest Rajd Polski Historyczny (RPH). Jest  to impreza, której trasa nawiązuje do dawnych etapów najstarszego po Monte Carlo rajdu na świecie – Rajdu Polski. Jego formułą jest jazda na regularność – tak jak w dawnych latach wygrywa nie najszybszy, a ten, kto pokona trasę z prędkością najbardziej zbliżoną do zadanej przez organizatora. Rajd Polski Historyczny to jeden z czterech najstarszych i najsłynniejszych rajdów na świecie (obok rajdów Monte Carlo, Akropolu, Safari). Od roku 2014 rajd jest eliminacją FIA Trophy for Historic Regularity Rallies, jest także rundą Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

Fotografie z ubiegłorocznego rajdu można znaleźć tutaj.Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *