COVID-19 znów w Swarzędzu: jest 11 zarażenie mieszkańca gminy

Koronawirus: pojawił się nowy przypadek zakażenia – COVID-19 znów jest w Swarzędzu, to 11 zarażenie pośród mieszkańców naszej gminy. 

Jak poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, u mieszkańca gminy Swarzędz zdiagnozowano koronawirusa. COVID-19 zatem znów jest w Swarzędzu, co stanowi 11 zarażenie. Dotychczas, spośród wszystkich chorujących 10 osób wyzdrowiało. Obecnie mamy 1 aktywny przypadek zarażenia. Chory przebywa pod obserwacją w izolatorium.

Przez miesiąc mogliśmy cieszyć się faktem, że w gminie Swarzędz nie było aktywnego przypadku zachorowania. To się zmieniło w oparciu o dane aktualne na dzień 23 lipca 2020 r. Nie może to jednak dziwić, gdyż w ciągle diagnozuje się nowych chorych. A zatem i w Swarzędzu musiała się w końcu osoba zarażona znaleźć.

Według bieżących informacji w powiecie poznańskim jest obecnie 17 aktywnych przypadków zachorowań na COVID-19. Wszystkich zarażeń mieliśmy w powiecie 115. 96 osobom udało się wyzdrowieć. Niestety, 2 osoby zmarły.

NIeco gorzej prezentują się statystyki dla miasta Poznania. Tutaj jest obecnie 28 aktywnych przypadków zachorowań. Do tej pory, łącznie, stwierdzono 201 przypadków zarażeń. Wyzdrowiało 166 mieszkańców Poznania, 7 natomiast zmarło.

Do tej pory najbardziej dotkniętą koronawirusem gminą z powiatu poznańskiego, w sensie łącznej liczby stwierdzonych zarażeń jest gmina Mosina. Tutaj stwierdzono 19 przypadków, a 2 osoby chorują nadal. 1 osoba z tej gminy zmarła. Druga osoba, która zmarła pośród mieszkańców powiatu poznańskiego to mieszkaniec gminy Pobiedziska. Najwięcej aktywnych przypadków pośród pod poznańskich gmin ma gmina Komorniki – 4.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3513 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 191 osób zmarło, a 2446 wyzdrowiało. Aktywnych przypadków jest 876. Najwięcej aktualnie chorych jest w powiecie tureckim – 174, a także w powiatach kępińskim (141) i ostrzeszowskim (136).

Chorej osobie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *