Na os. Działyńskiego czekają na kolejną tragedię

Całkiem niedawno, bo w kwietniowym numerze Informatora Swarzędzkiego, zamieściliśmy felieton na temat nierozsądnego parkowania samochodów na os. Działyńskiego w Swarzędzu. Wspominaliśmy, że pojazdy pozostawione na drogach dojazdowych do budynków wielorodzinnych, kompletnie blokują możliwość pomocy przez straż pożarną czy pogotowie. Do takich sytuacji, gdy właśnie ratownicy nie mogli się dostać do budynku na os. Działyńskiego, doszło w ostatnich miesiącach kilkukrotnie. Niestety nie wszyscy mieszkańcy, pomimo dramatycznych doświadczeń, wyciągnęli wnioski. Samochody znów zastawiają drogę ratunkową. Powstaje pytanie: co takiego musi się jeszcze wydarzyć, by wszyscy mieszkańcy zrozumieli, że pozostawienie samochodu choćby kawałek dalej, jest kwestią wspólnego interesu, wspólnego bezpieczeństwa. I oczywiście rozumiemy trudną sytuację parkingową na osiedlu Działyńskiego (tak też jest niestety na wielu osiedlach), ale gdy to piszemy, i gdy zostały zrobione poniższe zdjęcia, jest 2 maja, długi weekend, wiele osób wyjechało na urlop, i naprawdę nietrudno znaleźć miejsce do zaparkowania. Tylko trzeba przejść kilka dodatkowych metrów. Kilka metrów wysiłku, by nie doszło do tragedii. Chyba jednak warto.

Tutaj można przeczytać felieton. A pod tym linkiem można znaleźć cały numer Informatora.Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

3 thoughts on “Na os. Działyńskiego czekają na kolejną tragedię

 • 8 maja 2018 at 02:24
  Permalink

  Tylko jakoś dziwnym trafem to zawsze są te same auta. Nieważne czy to 2 maja, sobota, środek tygodnia. Taki typ potrafi auto zostawić na środku dziedzińca, gdy wokół pełno miejsc. Ale nie, najlepiej by na samą górę wjechał, w końcu ma mercedesa, to on może. A skoro był 2 maja, to zastawianie dziedzińca jest karygodne. Tak samo jak w zasadzie zmuszanie mieszkańców by kupili sobie miejsca parkingowe. Inna rzecz, że jak ktoś kupował mieszkanie to dobrze wiedział co bierze, nie oszukujmy się.

  Reply
 • 8 maja 2018 at 01:09
  Permalink

  Wybudowali moloch bez miejsc parkingowych! Bezmyślność gminy? a cierpią mieszkańcy. Kto pomyślał o wybudowaniu parkingu przy tak ogromnym bloku ? NIKT. Nie pochwalam zagradzania przejazdu ale gdzie ma człowiek to auto zostawić ? W godzinach wieczornych gdzie wszyscy wracają do domów nie ma szans na znalezienie miejsca ! Te parkingi które są byly opcjonalne do bloków znajdujących się na dzialynskiego a tymczasem doszlo kilkadziesiąt aut a miejsc parkingowych 0. Jaka w tym polityka ? Może czas pomyśleć o parkingu ? Nie codziennie jest 2 maja. Więc co takiego musi się jeszcze wydarzyć aby powstał parking który powinien powstać 10 lat temu kiedy budowano blok?

  Reply
 • 3 maja 2018 at 11:25
  Permalink

  Witam,
  W takich wypadkach należy odholować auto na koszt właściciela oczywiście i wręczyć mu mandat w wysokości 2 tys PLN. Wtedy może przemówi się do rozumu bezmyślnych. To tyle w temacie. Zaraz zaczną się komentarze, że to za dużo, ludzi nie stać itp – jeśli tak to niech jeżdżą rowerem lub hulajnogą. Dla dobra ogółu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *