Przejście pod torami w Swarzędzu już po przebudowie: łatwiej z wózkiem

Zakończyły się prace mające na celu poprawę komfortu korzystania z przeprawy pod torami kolejowymi w Swarzędzu – teraz przejście przy dworcu PKP jest znacznie przyjaźniejsze dla rowerzystów czy osób z wózkami dla dzieci.

O trudnościach dla osób z wózkami dla dzieci, korzystających z przejścia pod torami PKP w Swarzędzu pisaliśmy już ponad dwa lata temu. Mieszkańcy narzekali, że przy częstych awariach wind przedostanie się na drugą stronę torów kolejowych, pchając choćby wózek z dzieckiem, było niezwykle trudne.

Wygląda na to, że teraz sytuacja korzystających z przejścia ulega znaczącej poprawie. Zakończyła się bowiem przebudowa zejść, umożliwiających wygodne przedostanie się rowerzystom, osobom na wózkach, czy opiekunom dzieci w wózkach.

– Przebudowa przejścia sprawiła, że obecnie tamtejszy zintegrowany węzeł przesiadkowy zyskał na funkcjonalności i może wygodnie służyć wszystkim podróżnym – mówi burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek.

Wykonawcą przebudowy była firma Mosty Poznań Sp. z o.o. a koszt, pokryty w całości z budżetu Gminy Swarzędz, wyniósł 8.029.023,92 zł.

Gmina Swarzędz stara się o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. – Wniosek w tej sprawie, złożony w Centrum Unijnych Projektów Transportowych i opiewający na kwotę 3.290.000 zł, został pozytywnie oceniony. Jeśli uzyskamy to dofinansowanie, będzie można przystąpić do budowy parkingu przy dworcu po południowej stronie torów – wyjaśnia burmistrz Szkudlarek. – Jesteśmy przygotowani, dokumentację i pozwolenie na budowę parkingu już mamy – dodaje.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *