Oficjalnie: III liga w Swarzędzu – Unia Swarzędz z licencją

To już oficjalna informacja – III liga znów będzie w Swarzędzu – Unia Swarzędz uzyskała licencję.

Unia Swarzędz będzie w nadchodzącym sezonie rywalizowała w III lidze. Taką decyzję podjęła Komisja ds. Licencji Klubowych III ligi grupa 2. Swarzędzki klub zajął w sezonie 2019/2020 miejsce 2 w IV lidze, czyli nie uprawniające do awansu. Sezon ten zakończony został jednak przedwcześnie (z uwagi na koronawirusa), zostawiając LKS Gołuchów na 1 miejscu. Pozostał ogromny niedosyt oraz spory niesmak, LKS bowiem w bezpośredniej rywalizacji przegrał z Unią. O zakończeniu sezonu pisaliśmy wcześniej.

Sytuacja uległa dramatycznemu zwrotowi w ostatnich dniach. LKS Gołuchów nie spełnił wymogów licencyjnych, co pomimo odwołań, poskutkowało nieprzyznaniem tej drużynie licencji na III ligę. Zyskała na tym swarzędzka Unia.

III liga znów będzie w Swarzędzu – znów, ponieważ Unia już grała na tym szczeblu rozgrywkowym. Ostatni raz w sezonie 2015/2016.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Unii Swarzędz, stamtąd pochodzi też grafika ilustrująca niniejszą informację.

Wszystkim zawodnikom, trenerom, działaczom, a przede wszystkim kibicom Unii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

III liga w Swarzędzu Unia

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *