Parking przy sklepie ALDI będzie płatny (dostępny tylko dla klientów)

Jak się okazuje parking przy nowo otwartym sklepie ALDI będzie płatny – od początku stoją znaki „dostępny tylko dla klientów”, a teraz pojawią się parkometry – godzina parkowania będzie gratis.

Niedawno informowaliśmy o otwarciu sklepu ALDI w Swarzędzu. Nowy market, o powierzchni 1 200 metrów kwadratowych, stanął przy ul. Tysiąclecia 38 (za os. Działyńskiego). W ramach budowy sklepu, zabudowano pokaźną przestrzeń, na której zmieszczono plac zabaw dla dzieci, ale przede wszystkim 60 miejsc parkingowych.

Trudno z parkowaniem na osiedlach

O tym jak trudna jest sytuacja parkingowa na osiedlach, nikomu nie trzeba mówić. Z problemem gdzie zaparkować swoje auto zmagają się zarówno mieszkańcy osiedli na północy Swarzędza, jak i na południowych osiedlach. Tym bardziej, z wielką nadzieją wielu mieszkańców osiedla Działyńskiego i części Cegielskiego, patrzyło na budowę marketu ALDI, licząc, że będą mogli zostawić tam swój pojazd, gdy nie będzie innego miejsca parkingowego. Niestety tak się nie stanie.

Parking ALDI będzie płatny

Sklep ALDI informuje klientów o konieczności wkładania za szybę biletu z parkometru: „Dbając o Państwa komfort robienia zakupów w naszym sklepie informujemy o wprowadzeniu nowych zasad parkowania i parkometru”. Zgodnie z informacją, po zaparkowaniu auta należy pobrać bilet z parkometru, a następnie umieścić go za szybą swojego pojazdu. Bilet ma upoważniać do darmowego parkowania na czas zakupów (60 minut). Po tym czasie będzie obowiązywał określony cennik. Jeśli ktoś nie umieści biletu lub go zgubi, opłata wyniesie 90 zł. Ponadto istnieje możliwość wykorzystania aplikacji (apcoa flow), dzięki której za parkowanie będzie się płaciło (lub korzystało z godziny gratis) poprzez telefon.

Parking przy ALDI będzie płatny

Biedronce się nie udało

Zastosowane rozwiązanie nie jest niczym nowym w przypadku sklepów zlokalizowanych w centrach miast lub w pobliżu rejonów mieszkalnych. ALDI takie parkingi ma np. w Poznaniu. Pobliski sklep Biedronka (w zasadzie operator parkingu), też na os. Działyńskiego, przez wiele lat prowadził batalię o pobieranie opłat za parkowanie pod sklepem. Najpierw był szlaban, który się podnosił po pobraniu biletu, teraz jest parkometr. Mieszkańcy osiedla, pozostawieni bez miejsc na swój pojazd na osiedlu (była możliwość wykupienia), co rusz wymyślali nowe sposoby, by z parkingu korzystać. Ostatecznie parkowanie, choć nielegalne, stało się bezpłatne. Praktycznie nikt nie pobiera biletu z parkometru, a także nikt nie egzekwuje jego braku.

Wszyscy się zmieszczą

Czy tak się stanie w przypadku parkingu obok ALDI? Zobaczymy niebawem. Można jednak przypuszczać, że mieszkańcy znajdą swój sposób, by z pustej przestrzeni skorzystać i zostawić swój samochód na dużym parkingu. Miejsc jest na tyle dużo, że chyba wszyscy będą mogli skorzystać – kupujący i mieszkańcy. Inna sprawa, że mieszkańcy osiedla, to w dużej mierze też klienci sklepu. Zabranianie im parkowania, nie jest najlepszym sposobem, by sobie zjednać przychylność lokalnej społeczności i zachęcić klientów do odwiedzin.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Parking przy ALDI będzie płatny

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *