Lider Swarzędz awansował do 3. rundy Pucharu Polski

Lider Swarzędz awansował do 3. rundy Pucharu Polski – zwycięstwo Lidera w Trzemesznie z tamtejszymi Zjednoczonymi dały dopiero rzuty karne.

Drugi występ UKS Lider Swarzędz w tegorocznej edycji Pucharu Polski i drugi wyjazd. Po zwycięstwie w Owińskach z Błękitnymi czarno-czerwoni pojechali do Trzemeszna. Zjednoczeni, podobnie jak Lider, grają w lidze okręgowej. W swojej grupie rozgrywki zaczęli lepiej od drużyny ze Swarzędza, bo od dwóch zwycięstw i remisu (hokejowego 5:5), gdy Lider ma na koncie porażkę i zwycięstwo. Trudno jednak było typować faworyta.

W pierwszej połowie gra była wyrównana. Obie drużyny tworzyły okazje, ale klarownych zbyt wielu nie było. Druga odsłona to już popis zawodników Lidera. Z jednej strony popis ofensywnego futbolu, bo swarzędzanie stworzyli około 20 sytuacji bramkowych, w tym przynajmniej sześć tzw. setek. Równocześnie jednak był to popis nieskuteczności, bo w żadnej sytuacji piłka nie wpadła do bramki. Zjednoczeni odpowiedzieli dwoma akcjami, ale również bezskutecznymi. Dlatego po 90 minutach było 0:0 i sędzia zarządził rzuty karne.

Gospodarze pomylili się w czwartej kolejce, natomiast dla Lidera trafiła cała piątka wytypowana do jedenastek przez trenera Rybickiego – Ciesielski, Jakubek, Stępniak, Zaborniak i Korcz. Po bramce tego ostatniego czarno-czerwoni pokazali taniec radości i zebrali brawa od swoich kibiców, których nie zabrakło na krytej trybunie stadionu w Trzemesznie.

2. runda Pucharu Polski w okręgu poznańskimZjednoczeni Trzemeszno – Lider Swarzędz 0:0 k. 3:5

Skład Lidera: Jóźwiak (Mortka), Korcz, Ciesielski, Górczewski (Zaborniak), Maćkowiak (Maciejewski), Koralewski (Owczarek), Jędraszyk, Kowalski (Książkiewicz), Vogel (Rybarczyk), Stępniak, Jakubek; trener Maciej Rybicki

Lider Swarzędz, który awansował do 3. rundy Pucharu Polski, rozegra swój następny mecz pucharowy okręgu poznańskiego 9 września. Losowanie rywala w ciągu najbliższych dni. Wcześniej Lider w rozgrywkach ligi okręgowej zmierzy się z Sucharami Suchy Las, na wyjeździe 29 sierpnia o godz. 16:00.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Lider Swarzędz awansował do Pucharu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *